Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śmierdzące Owoce Durian-najbardziej śmierdzący owoc świata. Ma gróbą zieloną skurę pokrytą kolcami, a w środku duże żółtawe ząbki, ułożone mniej więcej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śmierdzące Owoce Durian-najbardziej śmierdzący owoc świata. Ma gróbą zieloną skurę pokrytą kolcami, a w środku duże żółtawe ząbki, ułożone mniej więcej."— Zapis prezentacji:

1 Śmierdzące Owoce Durian-najbardziej śmierdzący owoc świata. Ma gróbą zieloną skurę pokrytą kolcami, a w środku duże żółtawe ząbki, ułożone mniej więcej jak te w czosnku.

2 Pochodzi z Indonezji, ale obecnie można go spotkać w całej Azji południowo-wschodniej, chociaż odmiany występują w różnych rejonach nieznacznie się od siebie różnią.

3 Durian jak cebulowy syrop
W przypadku zapachu, lepiej jednak mówić o smrodzie. To określenie wydaje się bardziej właściwe. Zapach i smak duriana każdemu przypomina co innego.

4 Durian- bez alkoholu? W sieci można przeczytać, że gdy konsumujemy duriana nie można pić alkoholu ani kawy – podobno może to doprowadzić nawet do śmierci. Pewnych, jednoznacznych informacji w tej kwestii nie ma. Jedni uważają to za coś na kształt legendy, inni powołują się na badania, które znowu ci pierwsi podważają. Faktem jest natomiast, że naukowcom z uniwersytetu w Singapurze udało się zrobić z duriana wino.

5 Matematyka z Durianem Durian osiąga od 700mm do 3000mm. Rośnie on na drzewie osiągającym od 30 do 50m wysokości.

6 Historia Durianów Durian to śmierdzący król owoców. Ma owalny
kształt, około 40 cm długości i 4 kilogramy wagi. A jego wyjątkowe wnętrze skrywa gruba skóra z kolcami. Kremowy, słodkawy miąższ jest przysmakiem Azjatów.

7 Czy można wnosić owoce do różnych transportów? Dlaczego?
Faktem jest, że czuć go już z dobrych kilku metrów. Po bezpośrednim kontakcie z durianem zupełnie przestały mnie dziwić podobne wywieszki jak ta zauważona na oknie taksówki. W Azji powszechnie można je zobaczyć w hotelach, w centrach handlowych. Z durianem możemy być również wyproszeni z autobusu albo wręcz niewpuszczeni do samolotu. Jego zapach utrzymuje się dość długo, więc mimo że owoc uznawany jest też za afrodyzjak raczej nie jest to idealny posiłek przed randką.

8 Pytania o śmierdzących owocach?
1.Dlaczego więc europejscy turyści omijają ten owoc szerokim łukiem? 2. Jakich rozmiarów osiąga śmierdzący owoc?


Pobierz ppt "Śmierdzące Owoce Durian-najbardziej śmierdzący owoc świata. Ma gróbą zieloną skurę pokrytą kolcami, a w środku duże żółtawe ząbki, ułożone mniej więcej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google