Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWDZIAN Matematyka Zadanie 1 - P Bochenek chleba kosztuje 1,20zł, a bułka jest trzykrotnie tańsza. Ile zapłacono za bochenek chleba i bułkę? A.0,40.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWDZIAN Matematyka Zadanie 1 - P Bochenek chleba kosztuje 1,20zł, a bułka jest trzykrotnie tańsza. Ile zapłacono za bochenek chleba i bułkę? A.0,40."— Zapis prezentacji:

1

2 SPRAWDZIAN Matematyka

3 Zadanie 1 - P Bochenek chleba kosztuje 1,20zł, a bułka jest trzykrotnie tańsza. Ile zapłacono za bochenek chleba i bułkę? A.0,40 zł B.1,60 zł C.4,80 zł D.2,10 zł Odp. B Zadanie 2 - P Która liczba jest największa? A. 3, B. C. 3,75 D. 3,5 Odp.C

4 Zadanie 3-P Analizując diagram, na którym przedstawiono oceny uzyskane za sprawdzian z matematyki, określ, ile procent uczniów otrzymało stopień co najmniej dobry. A.20% B.45% C.25% D.75% Odp. B

5 Zadanie 4 – PP Cena biletu ulgowego stanowi 75% ceny biletu normalnego. Bilet ulgowy kosztuje 12 zł. Za bilet normalny zapłacimy: A.16 zł B.15 zł C.9 zł D.21 zł Odp. A Zadanie 5 - P Każdy kąt zewnętrzny trójkąta równobocznego ma miarę: A.60º B.30º C.300º D.120º Odp. B

6 Zadanie 6 - P Okno ma wymiary 40cm i 8dm. Firanki są symetryczne i mają kształt wycinków koła. Oblicz pole powierzchni okna, którą nie zasłaniają firanki. (Do obliczeń przyjmij =3) A.Około 24 dm 2 B.Około 34,5 dm 2 C.Około 30,4 dm 2 D.Około 31,4 dm 2 Odp. D

7 Zadanie 7 - P W którym przedziale jest liczba spełniająca to równanie: (3x-2) 2 +4x=9x 2 -4 ? A.B. C. 0 1 X 0 1 X X X Odp. A

8 Zadanie 8 - P Na którym grafie nie przedstawiono funkcji? A. X Y B. X Y C. D. X Y X Y Odp. C

9 Zadanie 9 - P Wykres pewnej funkcji liniowej jest równoległy do wykresu funkcji y=3x-3 i przecina oś y w punkcie (0,5).Który wzór opisuje tę funkcję? A.y=3x-5 B.y=5 C.y=5x-5 D.y=3x+5 Odp. D

10 Zadanie 10 - P Metalowy pręt o długości 8 metrów jest oparty o mur o wysokości 3 metrów tak, jak na rysunku: Część pręta wystająca ponad mur ma długość: A.4 m B.3 m C.5 m D.2 m Odp.B

11


Pobierz ppt "SPRAWDZIAN Matematyka Zadanie 1 - P Bochenek chleba kosztuje 1,20zł, a bułka jest trzykrotnie tańsza. Ile zapłacono za bochenek chleba i bułkę? A.0,40."

Podobne prezentacje


Reklamy Google