Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Melon (miodowy) Melon należy zdecydowanie do roślin ciepłolubnych. Melon początkowo był uprawiany w Azji, obecnie uprawiany jest na całym świecie – głównie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Melon (miodowy) Melon należy zdecydowanie do roślin ciepłolubnych. Melon początkowo był uprawiany w Azji, obecnie uprawiany jest na całym świecie – głównie."— Zapis prezentacji:

1 Melon (miodowy) Melon należy zdecydowanie do roślin ciepłolubnych. Melon początkowo był uprawiany w Azji, obecnie uprawiany jest na całym świecie – głównie w Turcji, Chinach, Indiach, Hiszpanii, USA, Japonii, Włoszech i Francji

2 Najsmaczniejszy jest melon jedzony na surowo w upalne letnie dni, gdyż doskonale gasi pragnienie. Ale to nie jedyny sposób spożywania tego owocu. Melon wspaniale komponuje się w sałatkach. Niektóre gatunki melona można marynować i dusić. Ten soczysty owoc sprawdza się jako produkt do wyrobu konfitur, dżemów, sosów, soków, koktajli i owoców kandyzowanych.

3 Owoce melona są bardzo słodkie, mają kształt jajka,
a w środku mają bardzo dużo nasion. Skórka jest bardzo gruba i twarda – przed spożyciem należy melona obrać. Owoce zawierają witaminę A i C.

4 Melon jest stosunkowo niewielką rośliną, osiąga do 1,5m i rośnie, tak jak dynia i arbuz na krzaczkach, które są podwieszane na słupkach.

5 Dziękuję za uwagę! Opracowała Dobrawa Kądziela


Pobierz ppt "Melon (miodowy) Melon należy zdecydowanie do roślin ciepłolubnych. Melon początkowo był uprawiany w Azji, obecnie uprawiany jest na całym świecie – głównie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google