Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawdziwy przyjaciel lasu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawdziwy przyjaciel lasu"— Zapis prezentacji:

1 Prawdziwy przyjaciel lasu
Agnieszka Stankiewicz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu ul. Szkolna Wieleń Tel

2 Jestem uczennicą klasy V Szkoły Podstawowej im
Jestem uczennicą klasy V Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu. Uważam, że przyjacielem lasu nie musi być tylko leśniczy, który jest pracownikiem zatrudnionym do pracy w lesie, bo to jego praca.

3 Ja uczęszczam na zajęcia czwarty rok
Chciałabym przedstawić nauczyciela informatyki z mojej szkoły. Jest to Pan mgr Maciej Sosnowski. Myślę, że jest to prawdziwy przyjaciel lasu. Pan od wielu lat z zaangażowaniem prowadzi zajęcia przyrodnicze i przygotowuje nas z sukcesami do udziału w konkursach o tematyce leśnej. Ja uczęszczam na zajęcia czwarty rok i za rok na pewno też się zapiszę.

4 Pan Maciej jest niezwykłym przyjacielem lasu, ponieważ jako szkolny informatyk prowadzi zajęcia przyrodnicze. Główny nacisk kładzie na wiedzę praktyczną, która na długi czas pozostaje w naszych głowach. Na zajęcia przynosi swoje leśne skarby w postaci szyszek, deseczek, nasion, kołków, liści, zrzutów poroży i wielu innych eksponatów, które zbiera w lesie.

5 Uczymy się także jak należy zachowywać się w lesie.
W ramach kółek przyrodniczych jeździmy na różne wycieczki, spotykamy ciekawych ludzi. To na zajęciach dowiedziałam się, co to jest bekowisko, kuźnia, babrzysko, opierak, fajka i wiele innych pojęć. Uczymy się także jak należy zachowywać się w lesie.

6 Jesienią na zajęciach w lesie uczyliśmy się rozpoznawać drzewa; po liściach, nasionach i korze. Była to bardzo dobra nauka praktyczna, po której nie mam problemu z nazywaniem drzew i krzewów. Na innej wycieczce widzieliśmy jak wygląda zrąb lasu. Muszę przyznać, że nie jest to widok, który mnie się podoba. Pan powiedział, że nowe drzewka będą sadzone na wiosnę i jak chcemy my też możemy je sadzić w ramach zajęć. Tych zajęć na pewno nie opuszczę.

7 Na każdej z wycieczek szukamy i rozpoznajemy ślady i tropy zwierząt
Na każdej z wycieczek szukamy i rozpoznajemy ślady i tropy zwierząt. Zawsze jestem bardzo zadowolona, kiedy uda mi się odnaleźć i poprawnie określić jakie zwierzę je zostawiło i dlaczego. Na każdym spotkaniu Pan Sosnowski opowiada nam różne anegdoty związane z omawianym tematem. Panu zawdzięczamy również umiejętności rozróżniania ptaków.

8 Przygotowania do konkursu ,,Na tropach przyrody” rozpoczynamy już we wrześniu, a kończymy w kwietniu. Spotykamy się w grupie i pracujemy. Każdy uczeń ma swoje zadanie i musi je wykonać. W ramach konkursu obserwujemy wybrany fragment lasu, dokumentujemy i identyfikujemy rośliny oraz zwierzęta. W ostatnim konkursie zdobyliśmy wyróżnienie, z którego byliśmy zadowoleni. Miejsce w pierwszej 6 na 80 drużyn , motywuje nas do jeszcze cięższej pracy, aby w następnym starciu uzyskać miejsce na podium.

9 Choć następny konkurs dopiero za rok
Uwieńczeniem naszych spotkań w lesie było drugie miejsce w Turnieju Leśnym w Sarbii, gdzie wykazaliśmy się wiedzą nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną. Nagrodę zawdzięczamy naszemu Panu, który z niezwykłym zaangażowaniem przekazał nam umiejętność obserwacji przyrody. Choć następny konkurs dopiero za rok to już teraz przygotowujemy się do niego.

10 Ja dzięki spotkaniom z Panem Maciejem
Myślę, że kandydatura Pana mgr Macieja Sosnowskiego na przyjaciela lasu jest jak najbardziej uzasadniona. Ja dzięki spotkaniom z Panem Maciejem w przyszłości chcę zostać leśniczym.


Pobierz ppt "Prawdziwy przyjaciel lasu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google