Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawdziwy przyjaciel lasu Agnieszka Stankiewicz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu ul. Szkolna 4 64-730 Wieleń Tel. 67 25 61 056

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawdziwy przyjaciel lasu Agnieszka Stankiewicz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu ul. Szkolna 4 64-730 Wieleń Tel. 67 25 61 056"— Zapis prezentacji:

1 Prawdziwy przyjaciel lasu Agnieszka Stankiewicz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu ul. Szkolna 4 64-730 Wieleń Tel. 67 25 61 056 spwielen@poczta.onet.pl

2 Jestem uczennicą klasy V Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu. Uważam, że przyjacielem lasu nie musi być tylko leśniczy, który jest pracownikiem zatrudnionym do pracy w lesie, bo to jego praca.

3 Chciałabym przedstawić nauczyciela informatyki z mojej szkoły. Jest to Pan mgr Maciej Sosnowski. Myślę, że jest to prawdziwy przyjaciel lasu. Pan od wielu lat z zaangażowaniem prowadzi zajęcia przyrodnicze i przygotowuje nas z sukcesami do udziału w konkursach o tematyce leśnej. Ja uczęszczam na zajęcia czwarty rok i za rok na pewno też się zapiszę.

4 Pan Maciej jest niezwykłym przyjacielem lasu, ponieważ jako szkolny informatyk prowadzi zajęcia przyrodnicze. Główny nacisk kładzie na wiedzę praktyczną, która na długi czas pozostaje w naszych głowach. Na zajęcia przynosi swoje leśne skarby w postaci szyszek, deseczek, nasion, kołków, liści, zrzutów poroży i wielu innych eksponatów, które zbiera w lesie.

5 W ramach kółek przyrodniczych jeździmy na różne wycieczki, spotykamy ciekawych ludzi. To na zajęciach dowiedziałam się, co to jest bekowisko, kuźnia, babrzysko, opierak, fajka i wiele innych pojęć. Uczymy się także jak należy zachowywać się w lesie.

6 Jesienią na zajęciach w lesie uczyliśmy się rozpoznawać drzewa; po liściach, nasionach i korze. Była to bardzo dobra nauka praktyczna, po której nie mam problemu z nazywaniem drzew i krzewów. Na innej wycieczce widzieliśmy jak wygląda zrąb lasu. Muszę przyznać, że nie jest to widok, który mnie się podoba. Pan powiedział, że nowe drzewka będą sadzone na wiosnę i jak chcemy my też możemy je sadzić w ramach zajęć. Tych zajęć na pewno nie opuszczę.

7 Na każdej z wycieczek szukamy i rozpoznajemy ślady i tropy zwierząt. Zawsze jestem bardzo zadowolona, kiedy uda mi się odnaleźć i poprawnie określić jakie zwierzę je zostawiło i dlaczego. Na każdym spotkaniu Pan Sosnowski opowiada nam różne anegdoty związane z omawianym tematem. Panu zawdzięczamy również umiejętności rozróżniania ptaków.

8 Przygotowania do konkursu,,Na tropach przyrody” rozpoczynamy już we wrześniu, a kończymy w kwietniu. Spotykamy się w grupie i pracujemy. Każdy uczeń ma swoje zadanie i musi je wykonać. W ramach konkursu obserwujemy wybrany fragment lasu, dokumentujemy i identyfikujemy rośliny oraz zwierzęta. W ostatnim konkursie zdobyliśmy wyróżnienie, z którego byliśmy zadowoleni. Miejsce w pierwszej 6 na 80 drużyn, motywuje nas do jeszcze cięższej pracy, aby w następnym starciu uzyskać miejsce na podium.

9 Uwieńczeniem naszych spotkań w lesie było drugie miejsce w Turnieju Leśnym w Sarbii, gdzie wykazaliśmy się wiedzą nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną. Nagrodę zawdzięczamy naszemu Panu, który z niezwykłym zaangażowaniem przekazał nam umiejętność obserwacji przyrody. Choć następny konkurs dopiero za rok to już teraz przygotowujemy się do niego.

10 Myślę, że kandydatura Pana mgr Macieja Sosnowskiego na przyjaciela lasu jest jak najbardziej uzasadniona. Ja dzięki spotkaniom z Panem Maciejem w przyszłości chcę zostać leśniczym.


Pobierz ppt "Prawdziwy przyjaciel lasu Agnieszka Stankiewicz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu ul. Szkolna 4 64-730 Wieleń Tel. 67 25 61 056"

Podobne prezentacje


Reklamy Google