Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie ID grupy: 96/68_MP_G1 Kompetencja: matematyczno – przyrodnicza Temat projektowy: My a zasoby naturalne Ziemi Semestr/rok szkolny: sem. III - 2010/2011

3 ZAGADNIENIA PROJEKTOWE ZAGADNIENIA PROJEKTOWE Zasoby naturalne własnego regionu, Polski i świata. Globalne i lokalne problemy środowiska. Stan zdrowia i choroby - podstawowe zasady higieny. Udział w przedsięwzięciach społecznych – szkolne ekozbiórki, Dzień Ziemi, Sejmik Ekologiczny. Wycieczki ekologiczne – Arboretum w Wirtach. Korzystanie z mapy, źródeł wiedzy, multimediów.

4 ETAPY REALIZACJI PROJEKTU Wybór tematu projektowego, podział uczniów na grupy. Odkrywamy i zdobywamy oraz gromadzimy wiele różnorodnych, ciekawych informacji z różnych źródeł dotyczących świata roślin i zwierząt. Przegląd filmów przyrodniczych z cyklu Planeta Ziemia Przeprowadzamy różnorodne doświadczenia. Tworzymy ankietę – oszczędzanie wody i energii oraz prezentacje. Ekspozycja naszych działań w gablotach szkolnych i na stronie internetowej szkoły.

5 WYBIERAMY TEMAT PROJEKTU

6 ODKRYWAMY ZIEMIĘ

7 NASZE PREZENTACJE

8 PRZEGLĄD FILMÓW PRZYRODNICZYCH

9 DOŚWIADCZENIA DOŚWIADCZENIA

10 DOŚWIADCZEŃ CIĄG DALSZY DOŚWIADCZEŃ CIĄG DALSZY Przeprowadzamy kolejne doświadczenia. Oznaczaliśmy zawartość różnych substancji zawartych w płodach Ziemi. Najbardziej zainteresowało nas Oznaczenie tlenku siarki(IV) w suszonych owocach oraz Badanie zawartości chlorofilu w roślinach z wykorzystywaniem chromatografii cienkowarstwowej

11

12 ŚWIAT MORSKI - wykład Pani dr Stelli Mudrak Bardzo cieszyliśmy się ze spotkania. Poznaliśmy bogactwo wyjątkowych gatunków: owoców morza, ryb i ssaków wodnych. Pani była bardzo miła i odpowiedziała nam na wszystkie pytania. My również braliśmy czynny udział w tych zajęciach.

13 WYKŁAD PANA MGR MACIEJA URLICKIEGO WYKŁAD PANA MGR MACIEJA URLICKIEGO Wykładowca przybliżył nam zagadnienia związane z źródłami energii oraz energetyką jądrową. Dyskutowaliśmy na temat naszej przyszłości i kariery zawodowej. Wykład bardzo spodobał się naszej grupie.

14 JEDZIEMY NA EKOWYCIECZKĘ.... JEDZIEMY NA EKOWYCIECZKĘ.... Zwiedzaliśmy najstarszy ogród dendrologiczny w Polsce. Bardzo spodobały się naszej grupie niezwykłe gatunki krzewów kwitnących i dziwnych drzew. Byliśmy pod wrażeniem miejsca, które zwiedzaliśmy.

15 DZIEŃ ZIEMI W NASZYM MIEŚCIE W tym roku dzień ten odbył się pod hasłem: Las całkiem blisko nas. Uczestniczyliśmy w różnych warsztatach i konkursach. Była to żywa lekcja przyrody w terenie.

16 SZLAKAMI POMNIKÓW PRZYRODY, REZERWATÓW PRZYRODY I OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZYCH POWIATU KOŚCIERSKIEGO" " SZLAKAMI POMNIKÓW PRZYRODY, REZERWATÓW PRZYRODY I OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZYCH POWIATU KOŚCIERSKIEGO" Uczniowie naszej grupy zdobyli wiele ciekawych nagród za czołowe miejsca w organizowanych konkursach za prezentacje multimedialne, ulotki i plakaty tematyczne.

17 PRZEDSTAWIENIE EKOLUDKI I KRÓLEWNA ŚMIESZKA Wcieliliśmy się w bohaterów opowiadania. Koleżanki i koledzy z zaangażowaniem pracowali nad scenografią oraz przedstawieniem. Chcieliśmy zaprezentować naszym młodszym kolegom i koleżankom, jakie znaczenie ma smog dla Ziemi.

18 A OTO NASZA GALERIA

19 DEMONSTRUJEMYEFEKTY NASZEJ PRACY DEMONSTRUJEMY EFEKTY NASZEJ PRACY

20 PREZENTACJE NA RÓŻNYCH ETAPACH PREZENTACJE NA RÓŻNYCH ETAPACH

21 W Europie W Polsce Jak widać występuje duże zróżnicowanie glebowe. Polska składa się głównie z gleb brunatnych i bielicowych około 82 %.

22 PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ WSPANIALE PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ WSPANIALE

23 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google