Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piotrek daje radę Historia, do której inspiracją stała się książka autorstwa Catherine DePino pt. „Śmierdzący ser”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piotrek daje radę Historia, do której inspiracją stała się książka autorstwa Catherine DePino pt. „Śmierdzący ser”"— Zapis prezentacji:

1 Piotrek daje radę Historia, do której inspiracją stała się książka autorstwa Catherine DePino pt. „Śmierdzący ser”

2 A oto Tomek. „Chłopak z charakterem”, którego zła sława nie od wczoraj odbijała się szerokim echem po niewielkiej szkole w Wielkiej Wsi. Poznajcie Piotrka. Zwyczajny „chłopak z podwórka” - czwartoklasista, którego życie niczym nie różniło się od innych dzieciaków. Do czasu…

3 Od pewnego czasu Tomek prześladował Piotrka, który nie wiedział, jak sobie z tym poradzić. Był coraz bardziej przygnębiony i bezradny, a dręczyciel -Tomek nie zaprzestawał swoich praktyk.

4 PODKŁADAŁ PIOTROWI NOGĘ

5 WYŁUDZAŁ OD PIOTRKA PIENIĄDZE

6 DONOSIŁ NA PIOTRKA

7 ROZPOWIADAŁ PLOTKI NA TEMAT PIOTRKA

8 WYŚMIEWAŁ PIOTRKA W OCZACH INNYCH

9 UMIESZCZAŁ OŚMIESZAJĄCE ZDJĘCIA PIOTRKA W INTERNECIE

10 ŚLEDZIŁ PIOTRKA

11 Najbliżsi koledzy bardzo współczuli Piotrkowi, ale sami odczuwali strach i nie potrafili mu nic doradzić. W chłopcu tymczasem rosło przekonanie, że powinien zwrócić się o pomoc.

12 Kogo powinien poprosić o pomoc Piotrek? RODZICÓW ? NAUCZYCIELA ? OBCĄ OSOBĘ ?

13 Piotrek poprosił o pomoc swoich rodziców, którzy doradzili mu, aby… STAŁ WYPROSTOWANY SZEDŁ Z WYSOKO PODNIESIONĄ GŁOWĄ

14 KRZYCZAŁ, ABY INNI GO SŁYSZELI ZWRACAŁ SIĘ DO DRĘCZYCIELA PO IMIENIU

15 TRZYMAŁ SIĘ Z DALEKA OD DRĘCZYCIELA POWIEDZIAŁ O SWOIM PROBLEMIE NAUCZYCIELOWI

16 …ALE NIE NAŚMIEWAŁ SIĘ ZROBIŁ DOWCIP…

17 TRZYMAŁ SIĘ Z KOLEGAMI

18 Piotrek skorzystał z rad rodziców dyktowanych doświadczeniem i troską. Tomek przestał go dręczyć, potrzebował bowiem słabego przeciwnika, a takim nie okazał się Piotrek.

19 A czy Ty znasz kogoś, kto jest dręczony? A może sam jesteś ofiarą dręczyciela? Czy wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc? NIE MILCZ ! ZGŁOŚ PROBLEM! USTAWICZNE DRĘCZENIE JEST PRZESTĘPSTWEM I PODLEGA KARZE!

20 PREZENTACJĘ PRZYGOTOWALI UCZNIOWIE KLASY IV ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W WIELKIEJ WSI Z POMOCĄ WYCHOWAWCY - – MGR PAULINY PIOTROWSKIEJ. Wielka Wieś, listopad 2014 r.


Pobierz ppt "Piotrek daje radę Historia, do której inspiracją stała się książka autorstwa Catherine DePino pt. „Śmierdzący ser”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google