Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZATRZYMAJ PRZEMOC.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZATRZYMAJ PRZEMOC."— Zapis prezentacji:

1 ZATRZYMAJ PRZEMOC

2 PRZEMOC TO NIE TYLKO BICIE
Przemoc - wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby bez jej przyzwolenia. Wyróżnia się przemoc fizyczną i przemoc psychiczną.

3 RODZAJE PRZEMOCY!!! -PRZEMOC FIZYCZNA np.: BICIE, KOPANIE, PLUCIE, SZARPANIE itp. -PRZEMOC SŁOWNA np.: PRZEZYWANIE, WYŚMIEWANIE, OBGADYWANIE, GROŻENIE itp.

4 ZASTANÓW SIĘ!!!! Czy widziałeś w swojej szkole, jak silniejszy uczeń popycha na korytarzu słabszego? Czy obserwowałeś, jak grupa chłopców ze starszej klasy wpycha się przed kogoś do kolejki w szkolnym sklepiku? A może słyszałeś, jak twoi koledzy i koleżanki wyśmiewają się z czyjegoś nazwiska?  

5

6 Wiesz co Kaśka ?... wczoraj słyszałam że tamta nowa … ledwo przyszła i już podrywa nasze ciacho!!!

7 …chyba wiem o co ci chodzi, ale radze żebyś wysłała do niej Olkę. 
Wiki, poczekaj tutaj chwilkę. Muszę coś załatwić!!!

8 Hej, nowa słuchaj!!! MAM CI POWIEDZIEĆ ŻE JEŚLI NIE ODCZEPISZ SIĘ OD NIEGO BĘDZIESZ MIAŁA PROBLEMY!!! HIHIHI HAHAHA

9 PRZEMOC W RODZINIE!!!

10 Gdzie jesteś ??? WRACAJ NATYCHMIAST DO DOMU!!!

11 USPOKÓJ SIĘ BO ZOBACZYSZ…!!!!

12 SPOSOBY NA PRZEMOC!!! Powiedz krótko i stanowczo, że się nie zgadzasz na takie traktowanie np.: "Nie mów tak do mnie", "Nie zgadzam się", "Nie nazywam się tak". Jeśli ci dokuczają - najlepiej odejdź. Nie przejmuj się, co o tobie pomyślą. Pamiętaj, im dłużej będziesz stał i słuchał tym większą zabawę będą mieli sprawcy. Poradź się rodziców lub kogoś bliskiego. Opowiedz im o swoim kłopocie. Dorośli mają różne, sprytne pomysły, jak rozwiązać taki problem. Warto skorzystać z ich wiedzy. Najważniejsze to nie być samemu w tak trudnych sytuacjach!

13 JESZCZE JEDNO…!!!! Warto, abyś wiedział: Nie jesteś winien, że cię to spotyka. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie. I nikt nie ma prawa cię tak traktować. Nie jesteś jedyny. To przydarza się wielu dzieciom. Gdyby w każdej szkole zebrać na korytarzu wszystkich uczniów, którzy doświadczają przemocy kilka razy w tygodniu - utworzyliby jedną klasę. Nie jesteś skazany na przemoc. Przemoc można powstrzymać.

14 DZIĘKUJEMY  WYKONAŁY : Adrianna Szczudło oraz Patrycja Stępak
Szkoła Podstawowa w Podłężu Klasa VIa


Pobierz ppt "ZATRZYMAJ PRZEMOC."

Podobne prezentacje


Reklamy Google