Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przemoc - wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby bez jej przyzwolenia. Wyróżnia się przemoc fizyczną i przemoc psychiczną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przemoc - wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby bez jej przyzwolenia. Wyróżnia się przemoc fizyczną i przemoc psychiczną."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Przemoc - wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby bez jej przyzwolenia. Wyróżnia się przemoc fizyczną i przemoc psychiczną.

4 -PRZEMOC FIZYCZNA np.: BICIE, KOPANIE, PLUCIE, SZARPANIE itp. -PRZEMOC SŁOWNA np.: PRZEZYWANIE, WYŚMIEWANIE, OBGADYWANIE, GROŻENIE itp.

5 Czy widziałeś w swojej szkole, jak silniejszy uczeń popycha na korytarzu słabszego? Czy obserwowałeś, jak grupa chłopców ze starszej klasy wpycha się przed kogoś do kolejki w szkolnym sklepiku? A może słyszałeś, jak twoi koledzy i koleżanki wyśmiewają się z czyjegoś nazwiska?

6

7 Wiesz co Kaśka ?... wczoraj słyszałam że tamta nowa … ledwo przyszła i już podrywa nasze ciacho!!! Wiesz co Kaśka ?... wczoraj słyszałam że tamta nowa … ledwo przyszła i już podrywa nasze ciacho!!!

8 Wiki, poczekaj tutaj chwilkę. Muszę coś załatwić!!! …chyba wiem o co ci chodzi, ale radze żebyś wysłała do niej Olkę.

9 Hej, nowa słuchaj!!! MAM CI POWIEDZIEĆ ŻE JEŚLI NIE ODCZEPISZ SIĘ OD NIEGO BĘDZIESZ MIAŁA PROBLEMY!!! Hej, nowa słuchaj!!! MAM CI POWIEDZIEĆ ŻE JEŚLI NIE ODCZEPISZ SIĘ OD NIEGO BĘDZIESZ MIAŁA PROBLEMY!!! HIHIHI HAHAHA

10

11 Gdzie jesteś ??? WRACAJ NATYCHMIAST DO DOMU!!! Gdzie jesteś ??? WRACAJ NATYCHMIAST DO DOMU!!!

12 USPOKÓJ SIĘ BO ZOBACZYSZ…!!!!

13 Powiedz krótko i stanowczo, że się nie zgadzasz na takie traktowanie np.: "Nie mów tak do mnie", "Nie zgadzam się", "Nie nazywam się tak". Jeśli ci dokuczają - najlepiej odejdź. Nie przejmuj się, co o tobie pomyślą. Pamiętaj, im dłużej będziesz stał i słuchał tym większą zabawę będą mieli sprawcy. Poradź się rodziców lub kogoś bliskiego. Opowiedz im o swoim kłopocie. Dorośli mają różne, sprytne pomysły, jak rozwiązać taki problem. Warto skorzystać z ich wiedzy. Najważniejsze to nie być samemu w tak trudnych sytuacjach!

14 Warto, abyś wiedział: Nie jesteś winien, że cię to spotyka. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie. I nikt nie ma prawa cię tak traktować. Nie jesteś jedyny. To przydarza się wielu dzieciom. Gdyby w każdej szkole zebrać na korytarzu wszystkich uczniów, którzy doświadczają przemocy kilka razy w tygodniu - utworzyliby jedną klasę. Nie jesteś skazany na przemoc. Przemoc można powstrzymać.

15


Pobierz ppt "Przemoc - wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby bez jej przyzwolenia. Wyróżnia się przemoc fizyczną i przemoc psychiczną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google