Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Kto jest przyjacielem lasu?” Zuzanna Makacewicz Klasa 6 f S. P. nr 341 Cze ść.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Kto jest przyjacielem lasu?” Zuzanna Makacewicz Klasa 6 f S. P. nr 341 Cze ść."— Zapis prezentacji:

1

2 „Kto jest przyjacielem lasu?” Zuzanna Makacewicz Klasa 6 f S. P. nr 341 Cze ść

3 Najwi ę kszym przyjacielem lasu jest le ś niczy, poniewa ż to on si ę nim opiekuje. Jednak dzi ś opowiem Wam o innej przyja ź ni, która ł ą czy las z jego go ść mi, czyli z ka ż dym, kto odwiedzaj ą c las obdarza go miło ś ci ą i szacunkiem. Ty te ż jeste ś przyjacielem lasu je ż eli:

4 Spaceruj ą c po lesie nie hałasujesz aby nie płoszy ć zwierz ą t, które go zamieszkuj ą. Nie wchodzisz w miejsca, które s ą ostoj ą zwierzyny.

5 Nie zrywasz kwiatów i nie niszczysz ro ś lin, a zbieraj ą c runo le ś ne robisz to tak, aby za rok znów si ę nim cieszy ć, czyli korzystasz z jego zasobów z umiarkowaniem.

6 Wynosisz z lasu wszystko to, co do niego przyniosłe ś, poniewa ż ś mieci mu szkodz ą.

7 Nigdy nie palisz w lesie ognisk poza miejscami do tego przeznaczonymi, poniewa ż las płonie szybko a ro ś nie wolno.

8 Pomagasz mieszkaj ą cym w nim zwierz ę tom współpracuj ą c z le ś niczym przy dokarmianiu ich w czasie srogich zim.

9 Dokarmiasz le ś ne ptaki je ś li zim ą przylec ą głodne do Ciebie pod dom.

10 Nie niszczysz upraw le ś nych. Respektujesz wszystkie ustawione w lesie znaki i nie szkodzisz mu w jakikolwiek inny sposób.

11 Widzisz, jeste ś przyjacielem lasu, a on odwdzi ę cza Ci si ę czystym powietrzem, grzybami, jagodami, borówkami, poziomkami i innymi pyszno ś ciami, ś piewem ptaków, szumem drzew i pi ę knymi widokami. To przyja źń na wieki. Do zobaczenia. Ź ródła informacji: Zasady zachowania w lesie wyssane z mlekiem matki. Zasady zachowania w lesie wyssane z mlekiem matki. Zdj ę cia i grafika wykonane własnor ę cznie. Zdj ę cia i grafika wykonane własnor ę cznie. Tło prezentacji z przetworzonego komputerowo zdj ę cia z własnej kolekcji. Tło prezentacji z przetworzonego komputerowo zdj ę cia z własnej kolekcji. D ź wi ę k samodzielnie nagrany dyktafonem. D ź wi ę k samodzielnie nagrany dyktafonem. Dzi ę kuj ę za uwag ę. Zuzia Zuzia


Pobierz ppt "„Kto jest przyjacielem lasu?” Zuzanna Makacewicz Klasa 6 f S. P. nr 341 Cze ść."

Podobne prezentacje


Reklamy Google