Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jestem ptakiem jemiołuszką Rafa ł Lubczy ń ski WebQuest Mateusz Jastrzębski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jestem ptakiem jemiołuszką Rafa ł Lubczy ń ski WebQuest Mateusz Jastrzębski."— Zapis prezentacji:

1 Jestem ptakiem jemiołuszką Rafa ł Lubczy ń ski WebQuest Mateusz Jastrzębski

2 Spis treści 1.Jak się nazywam i skąd pochodzę 2.Oto moja rodzina 3.Jak wyglądam, w jakim mówię języku Gdzie mieszkam 4.Jak żyję: co lubię jak spędzam lato, jak zimę, co jem… 5.Ja a człowiek

3 Trochę informacji na początek Witam nazywam się Rafał a ja Mateusz mamy zaszczyt przedstawić wam moją rodzinę jemiołuszków. Pochodzimy z Dalekiej północy. Witajcie!

4 Oto nasza rodzina My. Nad naszymi głowami siedzą nasi rodzice i ostrzegają nas przed Drapieżnikami. Przed nami jest babcia a nad nią dziadek. Nasi rodzice uczą nas jak się bronić przed innymi zwierzętami.

5 Jak wyglądamy Jesteśmy bardzo ciekawie ubarwione i w porównaniu z innymi naszymi ptakami wyglądamy wręcz bajkowo. Nasz śpiew jest cichy, świergotliwy, przypominający dzwonienie. To nasz brat

6 Mieszkamy w konarach drzew iglastych przy pniu lub bocznej gał ę zi i w krzewach zbudowane z małych gał ą zek, ź d ź beł trawy i porostów w podstawie na wysoko ś ci kilkudziesi ę ciu metrów. Wy ś cielenie stanowi trawa, puch ro ś linny, włosy, mech, pióra i porosty. Gniazda o kształcie czarki s ą tak dobrze zamaskowane, ż e sposób wychowywania młodych był przez długi czas słabo poznany. Gniazdowanie mo ż e mie ć charakter kolonijny.

7 Lubimy: Latem w okresie godowym polujemy na owady, głównie na komary. Zimą i jesienią w dużych ilościach jemy jagody. Naszymi ulubionymi porami roku są jesień i zima, dlatego co roku zlatujemy się całymi rodzinami nazywanymi przez człowieka nalotem.

8 Latem i Zimą Latem jesteśmy w Polsce a w zimę lecimy na północ.

9 My a człowiek Dzięki nam człowiekowi żyje się trochę lżej, ponieważ my żywimy się komarami, i z tego powodu mniej komarów kąsa ludzi. W środowiskach, w których występujemy odgrywamy ogromną rolę. Nasze znaczenie zarówno dla przyrody, jak i gospodarki człowieka jest bardzo duże. ;)


Pobierz ppt "Jestem ptakiem jemiołuszką Rafa ł Lubczy ń ski WebQuest Mateusz Jastrzębski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google