Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY"— Zapis prezentacji:

1 SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
1 kwietnia 2015 r. w godz

2 Część II- 11.45 język obcy/ angielski 45 minut
Język polski + matematyka 80 minut przerwa Część II język obcy/ angielski 45 minut

3 29.05.2015 r.- wyniki sprawdzianu:
cztery wyniki wyrażone w procentach: z całej części pierwszej oraz szczegółowe z języka polskiego i matematyki; z części drugiej- z języka obcego.

4 Wszystkie zadania na egzaminie będą sprawdzać wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, tj.: języka polskiego (np. czy uczeń potrafi stworzyć spójny tekst na tematy związane z otaczającą go rzeczywistością; matematyki, np. czy uczeń potrafi dobrać odpowiedni model matematyczny do prostej sytuacji; języka obcego, np. czy uczeń potrafi odpowiednio zareagować w prostych sytuacjach dnia codziennego.

5 Typy zadań zamknięte- spośród kilku odpowiedzi uczeń wybiera jedną
otwarte- uczeń samodzielnie tworzy rozwiązanie

6 Rozwiązania zadań otwartych uczniowie zapisują na kartach wyrwanych ze środka arkusza egzaminacyjnego, w specjalnie oznaczonych miejscach.

7 Moja ulubiona pora roku. Opisz wybraną porę roku
Moja ulubiona pora roku. Opisz wybraną porę roku. Uzasadnij, dlaczego ją lubisz. Pamiętaj o poprawnej pisowni. …………………………………………………………………….

8 6. W cytacie: „Jakiś ptaszek o świcie oszalał, zwariował” występuje:
epitet, uosobienie, C. wyraz dźwiękonaśladowczy, D. porównanie

9 Spośród podanych zdań wybiera prawdziwe lub fałszywe
Oceń, czy poniższe zdania są prawdziwe czy fałszywe. Zaznacz P, jeśli zdanie jest prawdziwe lub F- jeśli jest fałszywe. Tematem tekstu jest choroba Kacpra. P F Tekst kończy się wskazówką, jak postąpić w przypadku pojawienia się gęsiej skórki.

10 Najpierw wybiera poprawną odpowiedź, a następnie jej uzasadnienie spośród podanych możliwości:
Wybierz określenie dla tego tekstu i uzasadnij swój wybór. Zaznacz literę A albo B oraz numer 1 albo 2. A literacki, ponieważ 1. wyjaśnia pochodzenie i określa funkcje gęsiej skórki. B Informacyjny, 2. przedstawia rozbudowaną akcję.

11 DODATKOWE 5 MINUT Zadania zamknięte można rozwiązywać w arkuszu, ale przed zakończeniem sprawdzianu rozwiązania trzeba zaznaczyć na karcie odpowiedzi.

12 Język angielski: Zadania typu: wielokrotnego wyboru; prawda/ fałsz; zadania na dobieranie; część zadań będzie się odnosić do nagrania odtwarzanego na płycie CD (dwukrotnie).

13 Możliwe dostosowania Do 15 października 2014r.- informacja
od rodziców na temat konieczności dostosowań. Do 24 listopada 2014r.- przekazanie rodzicom informacji o konkretnych sposobach dostosowań wnioskowanych przez radę pedagogiczną. Do 28 listopada 2014r.- akceptacja lub odrzucenie przez rodziców proponowanych dostosowań.

14 Najczęściej proponowane dostosowania:
Płyta CD z dostosowanym nagraniem (j. angielski); Przedłużenie czasu sprawdzianu: a) w części I (j. polski, matematyka)- 40 min. b) w części II- 25 minut (j. angielski); Zaznaczanie odpowiedzi do zadań zamkniętych w zeszycie zadań bez przenoszenia ich na kartę odpowiedzi.


Pobierz ppt "SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google