Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Artyści z Chin w ZPSM nr 4 w Warszawie 12.02.2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Artyści z Chin w ZPSM nr 4 w Warszawie 12.02.2014."— Zapis prezentacji:

1 Artyści z Chin w ZPSM nr 4 w Warszawie 12.02.2014

2 Dnia 12.02.2014 roku naszą szkołę odwiedzili młodzi artyści z Chin.

3 Mieli oni okazję uczestniczyć w zajęciach języka polskiego, prowadzonych przez dyplomowanego nauczyciela języka polskiego jako obcego, p. Dorotę Kasperowicz.

4 Każdy z młodych Chińczyków nauczył się podstawowych polskich zwrotów grzecznościowych, a gimnazjaliści i licealiści z naszej szkoły z trudem próbowali przedstawić się w języku Gości.

5 Pianiści z Chin z łatwością rozpoznali utwór Fryderyka Chopina, wykonywany przez Maurycego Kłosa z klasy III b gimnazjum.

6 Tobiasz Sudomirski, Paweł Sawicki i inni uczniowie z klasy III b prezentowali instrumenty muzyczne, na których grają, a Chińczycy chórem powtarzali za lektorem nazwy instrumentów.

7 Słodki poczęstunek służył nie tylko degustacji polskich przysmaków, ale także utrwaleniu zwrotów: proszę, dziękuję.

8 W rewanżu za lekcję języka polskiego, młody mistrz kaligrafii z Chin zaprezentował podczas lekcji wychowawczej uczniom klasy III b trudną sztukę pisania chińskich znaków. Wychowawczyni oraz młodzież z naszej szkoły otrzymali w prezencie oryginalne pióra chińskie, atrament, a także chińskie znaki szczęścia jako dobrą wróżbę przed egzaminem gimnazjalnym.

9 Wieczorny koncert przyjaźni polsko-chińskiej, prowadzony przez wicedyrektora szkoły, dr. hab. Stanisława Halata ukazał wielobarwną i różnorodną kulturę i tradycję Chin.

10 Prezentację przygotowała Dorota Kasperowicz. Zdjęcia zajęć wykonała Ola Janusz, kl. III b.


Pobierz ppt "Artyści z Chin w ZPSM nr 4 w Warszawie 12.02.2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google