Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Opolu jest mocno zaangażowana w procesie edukacji zdrowotnej i w związku z powyższym przeprowadzone zostały liczne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Opolu jest mocno zaangażowana w procesie edukacji zdrowotnej i w związku z powyższym przeprowadzone zostały liczne."— Zapis prezentacji:

1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Opolu jest mocno zaangażowana w procesie edukacji zdrowotnej i w związku z powyższym przeprowadzone zostały liczne przedsięwzięcia dla uczniów mające na celu harmonijny rozwój psychofizyczny i kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała poprzez organizowanie zajęć sportowych, sprawnościowych i korekcyjnych, higieniczny tryb życia i zdrowe odżywianie Dnia 30.09.2013 r. został zainaugurowany Dzień ćwiczeń śródlekcyjnych. W naszej szkole powszechne stosowanie ćwiczeń śródlekcyjnych prowadzone jest przez nauczycieli na zajęciach edukacyjnych wg ich inwencji. Uczniowie wykonują proste ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne bądź pobudzające. Ćwiczenia te pomagają dzieciom w utrzymaniu koncentracji podczas zajęć.

2 29.10.2013 zostały zorganizowane warsztaty taneczne,, Zumba dla wszystkich w ramach przeciwdziałania wadom postawy (zdjęcie po prawej) Dzień 28.11.2013 r. był w naszej szkole Dniem lekkiego tornistra. W tym dniu zajęcia szkolne były tak zorganizowane aby uczniowie nie musieli przynosić podręczników i dodatkowych pomocy, by waga tornistrów była maksymalnie obniżona. Przypomnieliśmy uczniom, że zbędne kilogramy na ich plecach nie służą ich zdrowiu. Niepotrzebne podręczniki, zabawki, czy przybory niewypakowane z tornistra powodują wzrost jego wagi o 1,5 do 2 kg. Według ekspertów waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15 proc. masy ciała dziecka.

3 12grudnia 2013r. był w naszej szkole Dniem prawidłowej postawy ciała. W tym dniu we wszystkich klasach na zajęciach wychowania fizycznego prowadzone były ćwiczenia korekcyjne. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli wykonywali min. ćwiczenia korygujące niedbałą postawę ciała, ćwiczenia wyprostne. Ćwiczono mięśnie stóp przeciwdziałając płaskostopiu oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i grzbietu.

4 W ramach programu Rok Szkoły w Ruchu Kuratorium Oświaty w Opolu 10 stycznia 2014 r. ogłosiło "Wojewódzkim dniem prostego kręgosłupa". Dzień prostego kręgosłupa jest również jednym z elementów Programu przeciwdziałania wadom postawy ciała u dzieci i młodzieży w województwie opolskim. W akcji uczestniczyła także nasza szkoła, która w tym dniu gościła przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Opolu i lokalne media.

5 17 stycznia 2014 - dzień walki z otyłością W tym dniu wszystkie działania skierowane były na promocję zdrowego odżywiania się i zdrowego stylu życia uczniowie przeprowadzili dzień pod hasłem,,Zamiast chipsów – jabłko proponując uczniom zjedzenie owoców zamiast chipsów. Uczniowie sporządzili zdrowe kanapki, owocowe sałatki, które zaprezentowano w holu głównym szkoły.. W holu głównym szkoły wykonano piramidę żywieniową z naturalnych produktów i plakaty promujące zdrową żywność Podczas długiej przerwy przeprowadzone zostały ćwiczenia aerobiku przy muzyce. Hasła, które towarzyszyły uczniom w tym dniu to min.,,Zdrowa żywność to konieczność,,,Nie zapominaj - ruszaj się,,,Czy wiesz co jesz?


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Opolu jest mocno zaangażowana w procesie edukacji zdrowotnej i w związku z powyższym przeprowadzone zostały liczne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google