Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

* Nauka Kościoła Katolickiego wskazuje, że naturalne planowanie rodziny to jedyna akceptowana i zalecana metoda regulacji poczęć. W związku z tym Instytut.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "* Nauka Kościoła Katolickiego wskazuje, że naturalne planowanie rodziny to jedyna akceptowana i zalecana metoda regulacji poczęć. W związku z tym Instytut."— Zapis prezentacji:

1

2 * Nauka Kościoła Katolickiego wskazuje, że naturalne planowanie rodziny to jedyna akceptowana i zalecana metoda regulacji poczęć. W związku z tym Instytut Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. dr med. Josefa Rötzera postanowił zbadać, jakie metody planowania rodziny stosują osoby należące do ruchów i wspólnot kościelnych. * Cele badania: zbadanie czy członkowie ruchów i wspólnot kościelnych zachowują naukę Kościoła w zakresie metod planowania rodziny; czy istnieje zasadnicza różnica w tym aspekcie pomiędzy uczestnikami takich ruchów i osobami, które w nich nie uczestniczą.

3 * Prowadzący badanie: Instytut Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. dr med. Josefa Rötzera - INER Polska * Grupa docelowa: członkowie katolickich wspólnot i ruchów religijnych oraz osoby, które w takich ruchach nie uczestniczą * Metoda badania: anonimowa ankieta internetowa * Grupa badana: 1779 osób

4

5 81% badanych deklaruje stosowanie NPR, 7% antykoncepcji, a 12% nie stosuje żadnej metody planowania rodziny.

6

7

8 43% ze stosujących obecnie antykoncepcję w przeszłości stosowało NPR.

9

10

11 N=1470

12 1/5 stosujących obecnie NPR w przeszłości sięgało po antykoncepcję.

13

14 Prawie 1/3 jest zainteresowana warsztatami z NPR, ale ponad 50% nie jest zainteresowana ze względu na dobrą znajomość NPR lub z innych powodów.

15

16 Wiek Płeć

17

18 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

19 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

20 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

21 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną Większość zaangażowanych w ruchy religijne „wypróbowała” wcześniej NPR. Zdecydowanie mniej jest takich osób w grupie niezaangażowanych.

22 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

23 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

24 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

25 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

26 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

27 Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

28 Wiek Płeć Niezaangażowani w grupę formacyjną Zaangażowani w grupę formacyjną

29 * Osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne zdecydowanie rzadziej sięgają po antykoncepcję i są bardziej otwarte na życie * Jednakże pewien odsetek stosujących antykoncepcję występuje także w ruchach i wspólnotach religijnych, co wskazuje na wciąż dużą potrzebę poszerzania świadomości na temat NPR w tych kręgach * Zarówno pośród zaangażowanych w ruchy religijne, jak i tych, którzy nie są w takich ruchach występuje dość duży odsetek osób, które zgłaszają chęć uczestniczenia w warsztatach z NPR (odpowiednio 26% i 37%)

30 * Spotkania wstępne na temat naturalnego planowania rodziny * Warsztaty z NPR (poznanie wiedzy o płodności oraz analiza kart cyklu) * Kursy zaawansowane Zapraszamy!!! www.iner.pl


Pobierz ppt "* Nauka Kościoła Katolickiego wskazuje, że naturalne planowanie rodziny to jedyna akceptowana i zalecana metoda regulacji poczęć. W związku z tym Instytut."

Podobne prezentacje


Reklamy Google