Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ministrant jest to osoba, która posługuje podczas celebracji mszy świętej. W naszej parafii ministranci noszą białe komże i czerwone sutanele, natomiast.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ministrant jest to osoba, która posługuje podczas celebracji mszy świętej. W naszej parafii ministranci noszą białe komże i czerwone sutanele, natomiast."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Ministrant jest to osoba, która posługuje podczas celebracji mszy świętej. W naszej parafii ministranci noszą białe komże i czerwone sutanele, natomiast lektorzy i kantorzy noszą białe alby. Strój ministranta w parafii zarzeckiej zmieniał się co jakiś czas. Do gupy należy 40chłopców. Zbiórki ministrantów odbywają się raz w tygodniu i są podzielone na grupę ministrantów starszych i grupę ministrantów młodszych. Ministranci są i służą od początku istnienia tej parafii. Ministrant ma za zadanie pomóc księdzu przy ołtarzu. Zwykli ministranci chodzą z pateną, podaja ampułki, dzwonią dzwonkami… natomiast lektorzy czytają czytania, a kantorzy wykonują psalmy. Pierwszy ministrant był już za czasów Jezusa. Podawał mu chleb i ryby. Ministrantem może zostać każdy chłopiec, który przystąpił już po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii.

5

6

7

8 Grupa ta ma charakter modlitewno-dyskusyjny i charytatywny. Rozważane są teksty O. Pio, a także tematy związane z życiem Kościoła, sakramentami. Święty Ojciec Pio jest jedną z najbardziej znanych postaci kościoła XX wieku. Obdarzony w młodości wyjątkowym darem Bożym – pięcioma ranami Chrystusowymi – stał się dla milionów wiernych żywym obrazem Pana Jezusa, świadectwem dobroci Boga. Grupa spotyka się co miesiąc.

9

10 Organizacja ta powstała w 1917r. z inicjatywy Ojca Maksymiliana Kolbe. Centrum Narodowe Rycerstwa znajduje się w Niepokalanowie. Ukazuje się Rycerz Niepokalanej będący oficjalnym organem prasowym organizacji. W 1997r. Rycerstwo Niepokalanej zostało zatwierdzone przez Watykan jako stowarzyszenie międzynarodowe. W naszej parafii Rycerstwo Niepokalanej istnieje od 2003 r. Należy do niego ok. 30 osób

11

12 Akcja Katolicka to stowarzyszenie katolików świeckich o charakterze religijno - społecznym, powołane do pogłębiania formacji chrześcijańskiej swoich członków oraz do realizowania, we współpracy z hierarchią kościelną, szeroko rozumianej misji apostolskiej Kościoła wyrażającej się konkretnymi działaniami na rzecz dobra wspólnego. Istnieje w naszsej parafii od 1997 r. Ilość członków przez te lata ulegała zmianom. Obecnie należy 8 osób.

13

14

15

16

17 Do scholi należy 30 dziewcząt ze szkoły podstawowej. Scholę prowadzi s. Krystyna Wiatr i p. Grażyna Winiarz. Dziewczęta spotykają się w każdą sobotę. Na spotkaniach przygotowują oprawę liturgiczna na niedzielną Eucharystię. Grupa wyjeżdża na wycieczki, w tym roku do Michałówki, Krosna, Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Dziewczęta ze scholi przygotowują także przedstawienia np. z okazji Dnia Matki.

18

19 Do ok. 30 osobowej grupy oazowej spotykającej się przy parafii należy 24 uczniów Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu. Spotykają się oni co tydzień na spotkaniach w małych grupach oraz przygotowują wspólnie śpiew na niedzielną liturgię i adorację w I czwartek miesiąca. Na spotkaniach młodzież nie tylko pogłębia swoją znajomość Pisma Św. i życia Kościoła, ale także omawia zagadnienia dotyczące realiów życia młodego człowieka. Członkowie grupy aktywnie włączają się w życie szkoły, przygotowali apel świąteczny i pomagali przy robieniu gazetek. W tym roku szkolnym młodzież przygotowała wieczornicę patriotyczną z okazji dnia 11 listopada. Wystawiła Jasełka w sali teatralnej, włączyła się w przygotowanie spektaklu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

20

21

22 Małżeństwa Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie realizują duchowość małżeńską, której celem jest wzajemne uświęcanie się małżonków, tworzenie jedności małżeńskiej i realizowanie katechumenatu rodzinnego. Łączy się to z przyjęciem zobowiązań opisanych w "Zasadach Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Na poszczególnych stopniach oazy rekolekcyjnej, a zwłaszcza na I stopniu, formacja małżonków poszerzona jest o zagadnienia dotyczące duchowości małżeńskiej i życia rodzinnego, na II stopniu także o tzw. liturgię rodzinną a na III stopniu o budowanie wspólnoty w aspekcie wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej w Kościele. Podstawowa praca formacyjna małżonków odbywa się w rodzinie, w comiesięcznych spotkaniach kręgu rodzin oraz przez uczestnictwo w dniach wspólnoty Ruchu. Ważną rolę w formacji Domowego Kościoła spełniają odbywające się w ciągu roku kilkudniowe rekolekcje, zwane Oazą Rekolekcyjną Animatorów Rodzin.

23


Pobierz ppt "Ministrant jest to osoba, która posługuje podczas celebracji mszy świętej. W naszej parafii ministranci noszą białe komże i czerwone sutanele, natomiast."

Podobne prezentacje


Reklamy Google