Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Wrzesień 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Wrzesień 2012."— Zapis prezentacji:

1 Słowo Życia Wrzesień 2012

2 “Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął
“Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu” (J 4,13-14)

3 W rozmowie z samarytanką przy studni Jakubowej - która wśród opowieści Ewangelicznych lśni niczym perła - Jezus mówi o wodzie jako o żywiole najprostszym, lecz najbardziej pożądanym, życiodajnym dla ludzi przywykłych do życia na pustyni.

4 Nie trzeba wielu wyjaśnień, żeby zrozumieć, co znaczy woda.

5 Woda źródlana służy naszemu życiu naturalnemu, podczas gdy woda żywa, o której mówi Jezus, daje życie wieczne.

6 Jak pustynia rozkwita po obfitym deszczu, tak zasiane w nas przez chrzest ziarna mogą się rozkrzewić wyłącznie wtedy, gdy są zroszone Słowem Bożym.

7 Wzrastają, wypuszczają nowe pędy i nabierają kształtu drzewa lub pięknego kwiatu dlatego, że otrzymały żywą wodę Słowa, które pobudza życie i utrzymuje je na wieczność.

8 “Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął
“Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu” (J 4,13-14)

9 Słowa Jezusa są skierowane do nas wszystkich, spragnionych, którzy znają duchową jałowość świata i czują jeszcze żar pragnienia oraz do tych, którym jest już obca potrzeba napojenia się u źródła prawdziwego życia i wielkich wartości ludzkich.

10 Ale w istocie Jezus kieruje to wezwanie do wszystkich mężczyzn i kobiet obecnej doby, wyjaśniając, gdzie możemy znaleźć odpowiedź na nasze pytania i pełne zaspokojenie pragnień.

11 Wszyscy więc starajmy się czerpać z Jego słów i pozwólmy się nasycić Jego przesłaniem. Jak? Ewangelizując na nowo nasze życie, porównując je ze słowami Ewangelii, starając się myśleć umysłem Jezusa i kochać Jego sercem.

12 W każdej chwili, w której staramy się żyć Ewangelią, pijemy kroplę tej żywej wody.

13 Każdy gest miłości jest dla naszego bliźniego zakosztowaniem tej wody.

14 Tak, ponieważ ta woda, tak żywa i cenna, ma tę niezwykłą właściwość, że wytryska w naszym sercu zawsze, kiedy je otwieramy z miłości do wszystkich. To jest Boże źródło, które daje wodę w takiej mierze, w jakiej jego głęboki strumień gasi - przez małe lub wielkie uczynki miłości - pragnienia innych.

15 “Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął
“Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu” (J 4,13-14)

16 Zrozumieliśmy więc, że powinniśmy dawać tę żywą wodę, czerpaną od Niego obecnego w nas samych, aby nikt nie cierpiał pragnienia.

17 Czasem wystarczy jedno słowo, jeden uśmiech, jakiś znak solidarności, aby na nowo dać komuś poczucie pełni, zadowolenia, odrobinę radości. A jeśli będziemy dawać stale, ten zdrój pokoju i życia będzie rozlewał się coraz obficiej i nigdy się nie wyczerpie.

18 Jest jeszcze jeden objawiony nam sekret Jezusa o studni bez dna, z której czerpiemy. Kiedy dwaj albo trzej są zebrani w Jego imię i miłują się Jego miłością, On jest pośród nich.

19 Wtedy właśnie czujemy się wolni, zjednoczeni, pełni światła, a strumienie wody żywej wypływają z naszego wnętrza. Woda wytryskująca i orzeźwiająca nas na wieczność to obietnica Jezusa, która się spełnia, ponieważ pochodzi od Niego, obecnego pośród nas.

20 “Słowo życia”, publikowane co miesiąc przez Ruch Focolari.
“Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu” (J 4,13-14) “Słowo życia”, publikowane co miesiąc przez Ruch Focolari. Tekst: Chiara Lubich, Grafika: Anna Lollo we współpracy z ks. Placido D’Omina (Sycylia - Włochy) Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie


Pobierz ppt "Słowo Życia Wrzesień 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google