Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Wrzesień 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Wrzesień 2013."— Zapis prezentacji:

1 Słowo Życia Wrzesień

2 «Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą» (1 J 3,18)

3 Pisze to św. Jan. Ostrzega on swoje wspólnoty przed pewnymi ludźmi, którzy ustami wyznawali wiarę w Jezusa, ale nie postępowali tak, by za tą wiarą szły uczynki.

4 Co więcej, te ostatnie uważali za zbędne i niepotrzebne, tak jakby Jezus uczynił już wszystko.

5 Ich wiara była więc pusta i jałowa, ponieważ nie pozwalała, by do dzieła Jezusa dołączał się ten niezbędny wkład, którego On żąda od każdego z nas.

6 «Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą» (1 J 3,18)

7 Kochać czynami. Prawdziwa wiara – mówi Apostoł – to ta, która sprawdza się przez to, że miłujemy tak, jak miłował Jezus i jak nas uczył. Otóż pierwszą cechą tej miłości jest jej konkretność.

8 Jezus nie kochał nas poprzez piękne przemówienia, lecz przeszedł wśród nas czyniąc dobrze, uzdrawiając wszystkich,

9 będąc całkowicie do dyspozycji tych, którzy do Niego przychodzili, poczynając od najsłabszych, najuboższych, najbardziej odsuniętych na margines, i oddając za nas swoje życie.

10 «Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą» (1 J 3,18)

11 Apostoł mówi ponadto, że powinniśmy miłować nie tylko czynami, lecz także w prawdzie.

12 Miłość chrześcijańska powinna wyrażać się w konkretnych czynach, lecz jednocześnie powinna kierować się prawdą miłości, którą znajdujemy w Jezusie,

13 powinna spełniać uczynki zgodne z Jego pragnieniami i Jego nauką
powinna spełniać uczynki zgodne z Jego pragnieniami i Jego nauką. Oznacza to, że powinniśmy miłować według wskazań i miary ukazanej nam przez Jezusa.

14 «Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą» (1 J 3,18)

15 Jak więc żyć Słowem Życia tego miesiąca?

16 Jego przesłanie jest aż nazbyt jasne
Jego przesłanie jest aż nazbyt jasne. Jest to wezwanie do tej autentyczności chrześcijańskiej, na którą Jezus kładł tak wielki nacisk.

17 Ale czyż nie jest ono również wielkim oczekiwaniem świata
Ale czyż nie jest ono również wielkim oczekiwaniem świata? Czy nie jest prawdą, że dzisiejszy świat chce zobaczyć świadków miłości Jezusa?

18 Miłujmy więc uczynkami a nie słowami, rozpoczynając od tych niepozornych posług, których codziennie oczekują od nas bliźni żyjący obok nas.

19 I miłujmy w prawdzie. Jezus postępował zawsze zgodnie z wolą Ojca; tak samo i my powinniśmy zawsze postępować zgodnie ze słowem Jezusa.

20 On chce, abyśmy w każdym bliźnim widzieli Jego samego
On chce, abyśmy w każdym bliźnim widzieli Jego samego. To bowiem, co czynimy dla każdego bliźniego, Jezus uważa za uczynione sobie.

21 Pragnie również, abyśmy miłowali drugich naprawdę tak, jak samych siebie i abyśmy miłowali się wzajemnie będąc gotowi oddać życie jeden za drugiego.

22 Miłujmy więc w taki sposób, abyśmy i my byli narzędziami Jezusa w zbawianiu świata.

23 «Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą» (1 J 3,18)
Tekst: Chiara Lubich, 1988/8 Grafika: Anna Lollo we współpracy z ks. Placido D’Omina (Sycylia - Włochy) * * * Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie


Pobierz ppt "Słowo Życia Wrzesień 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google