Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa 2a na wycieczce po Łodzi Część 2 Spacer po ulicy Piotrkowskiej, przy której zobaczyliśmy dawne pałace i Katedrę, a obok Pomnik Nieznanego Żołnierza,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa 2a na wycieczce po Łodzi Część 2 Spacer po ulicy Piotrkowskiej, przy której zobaczyliśmy dawne pałace i Katedrę, a obok Pomnik Nieznanego Żołnierza,"— Zapis prezentacji:

1

2 Klasa 2a na wycieczce po Łodzi Część 2

3 Spacer po ulicy Piotrkowskiej, przy której zobaczyliśmy dawne pałace i Katedrę, a obok Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik ks. Ignacego Skorupki i papieża św. Jana Pawła II.

4 Park Źródliska I oraz Park Źródliska II są najstarszymi łódzkimi parkami. Park Źródliska uznany został za pomnik przyrody, a także wpisany do rejestru zabytków. Na terenie parku znajduje się Palmiarnia, którą odwiedzimy już 13 listopada 2014 r.

5 Królestwo rodziny Scheiblerów to Księży Młyn. Któż nie zna tego widoku: ustawione w szeregi domy z czerwonej cegły, a nieopodal, przypominająca swoją sylwetką warowny zamek, przędzalnia Karola Scheiblera. Spacer po Księżym Młynie przybliżył nam atmosferę i czar dawnej Łodzi.

6 Fabryka – skansen, muzeum Na terenie skansenu znalazł się ponad 200- letni modrzewiowy kościół, willa letniskowa z ulicy Scaleniowej na Rudzie oraz pięć blisko stuletnich domów rzemieślników z ulic Wólczańskiej, Żeromskiego, Kopernika i Mazowieckiej.

7 Muzeum Włókiennictwa to pierwsze w Europie Środkowej interaktywne muzeum, korzystające z najnowszych zdobyczy techniki, które mieści się w zrewitalizowanym budynku Kotłowni, usytuowanym na dziedzińcu wewnętrznym dawnej fabryki Ludwika Geyera. W muzeum przygotowano atrakcje dla odbiorców w różnym wieku. Na dobry początek powitał nas fabrykant Ludwik Geyer, zapraszając do podjęcia pracy w fabryce. Uczestniczyliśmy w produkcji bawełny. Muzeum zaoferowało nam możliwość wirtualnego obcowania z wybranymi eksponatami Centralnego Muzeum Włókiennictwa, zapoznało nas z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów. Przy pracy zobaczyliśmy maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki nowoczesnym technologiom. Wędrując szlakiem elementów związanych z przemysłem włókienniczym mogliśmy przenieść się w czasy Łodzi przemysłowej. To właśnie w tym miejscu mieściła pierwsza w Polsce mechaniczna przędzalnia, tkalnia i drukarnia bawełny, powstał pierwszy komin, dzięki któremu Łódź została nazwana „miastem kominów”.

8


Pobierz ppt "Klasa 2a na wycieczce po Łodzi Część 2 Spacer po ulicy Piotrkowskiej, przy której zobaczyliśmy dawne pałace i Katedrę, a obok Pomnik Nieznanego Żołnierza,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google