Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze w 2014 roku obchodzić będzie 100 rocznicę funkcjonowania w gmachu obecnego Muzeum przy ul. Jana Matejki 28. Posiada.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze w 2014 roku obchodzić będzie 100 rocznicę funkcjonowania w gmachu obecnego Muzeum przy ul. Jana Matejki 28. Posiada."— Zapis prezentacji:

1 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze w 2014 roku obchodzić będzie 100 rocznicę funkcjonowania w gmachu obecnego Muzeum przy ul. Jana Matejki 28. Posiada liczne i cenne dla regionu zabytki z najpiękniejszą i największą w Polsce kolekcją szkła artystycznego. Oprócz siedziby głównej w Jeleniej Górze instytucja posiada swoje oddziały: Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego, Zamek w Bolkowie oraz Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

2 Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie

3 Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego w Jeleniej Górze – Noc Muzeów 2011

4 Zamek w Bolkowie – I etap zabezpieczenia murów. Dofinansowanie z MKiDN, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Miasto Bolków

5 Zamek w Bolkowie – II etap zabezpieczenia murów

6

7 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, 2010 r. Widok ogrodu Muzeum przed rozbudową.

8 W wyniku realizacji projektu RPO Modernizacja i Rozbudowa Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze powierzchnia zwiększyła się o 2500 m 2.

9

10 Dziedziniec Muzeum po rozbudowie

11 Otwarcie stałej Wystawy Szkła Artystycznego w Muzeum

12

13

14 Multimedia uzupełniające opowieść o historii szkła

15 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze w 2011 roku zakończyło realizację projektu RPO Modernizacja i rozbudowa Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze na kwotę blisko 10 mln zł. Muzeum realizowało projekt transgraniczny Ożywienie czesko-polskiej tradycji szklarskiej na rzecz rozwoju turystyki, w wyniku którego przygotowana została stała wystawa szkła artystycznego. Projekty transgraniczne umożliwiają Muzeum współpracę z partnerami z Czech i Niemiec, poprzez przygotowywanie wspólnych wystaw, konferencji i wydawnictw na terenie Polski i za granicą.


Pobierz ppt "Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze w 2014 roku obchodzić będzie 100 rocznicę funkcjonowania w gmachu obecnego Muzeum przy ul. Jana Matejki 28. Posiada."

Podobne prezentacje


Reklamy Google