Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny Architektura Polski dawniej i dziś

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny Architektura Polski dawniej i dziś"— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny Architektura Polski dawniej i dziś

2 W ramach realizacji projektu poszukiwaliśmy ciekawych form architektonicznych dawnych i współczesnych. Poszukiwania rozpoczęliśmy od zdobycia informacji o samej architekturze i jej rodzajach.

3 Architektura to nauka i sztuka projektowania, konstruowania i wykonywania budynków oraz innych budowli przestrzennych. Architektura zajmuje się również organizowaniem przestrzeni używanej przez człowieka. Osoba posiadająca wykształcenie w dziedzinie architektury oraz uprawnienia do wykonywania projektów budynków nosi tytuł architekta.

4 Podczas realizacji projektu naszą uwagę zwróciły następujące budowle:

5 Stadion Narodowy w Warszawie

6 Stadion Narodowy w Warszawie to wielofunkcyjny stadion sportowy , wybudowany w latach w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 i oficjalnie otwarty w dniu 29 stycznia 2012r. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się miejsc (wszystkie dla osób siedzących) w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie i 69 lóż (dla 800 osób).

7 Krzywy Dom w Sopocie

8 Krzywy Dom - został zbudowany w Sopocie przy ul
Krzywy Dom - został zbudowany w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53 według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego. Obiekt stanowi część Centrum Handlowego „Rezydent”. Na parterze mieszczą się pomieszczenia handlowe, lokal gastronomiczny i salon gier. Budynek jest też siedzibą m.in. oddziału regionalnego Radia RMF FM oraz RMF MAXXX.

9 Dom do góry nogami w Szymbarku

10 W Szymbarku - w samym sercu kaszubskiej krainy jezior i lasów, znajduje się ciekawy budynek postawiony na dachu. Wchodzi się do niego przez okno szczytowe i spacerując po suficie przenosi się do czasów PRL.

11 Centrum Handlowe "Manufaktura"

12 Centrum Handlowe "Manufaktura" - największe centrum handlowo- usługowo-rozrywkowe w Polsce i jedno z największych w Europie, otwarte 17 maja 2006 roku w Łodzi, pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego, na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.

13 Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

14 Pałac Kultury i Nauki w Warszawie - najwyższy budynek w Polsce, w centrum Warszawy na placu Defilad. Wzniesiony jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Oddany do użytku w 1955r. Budynek inspirowany jest moskiewskimi budowlami. Architektonicznie jest mieszanką socrealizmu i polskiego historyzmu. Obecnie siedziba wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, księgarnia, kluby sportowe, wyższe uczelnie, instytucje naukowe oraz władz Polskiej Akademii Nauk.

15 Zamek w Rzeszowie

16 Zamek w Rzeszowie – jeden z głównych zabytków miasta wybudowany w latach 1902–1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Jest ulokowany pomiędzy aleją Pod Kasztanami, aleją Lubomirskich, ulicą Chopina, placem Śreniawitów oraz ulicą płk. Lisa-Kuli. Aktualnie stanowi siedzibę sądu okręgowego, do 1981 znajdowało się w nim także więzienie.

17 Zamek w Malborku

18  Zamek w Malborku na prawym brzegu Nogatu, gotycki, ceglany, warowny, otoczony fosą, wzniesiony w kilku etapach od 3 ćw. XIII w. do poł. XV w. przez Zakon Krzyżacki. W 1949r. został wpisany do rejestru zabytków, w 1994r. uznany za Pomnik historii, a w 1997 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od 1961 r. jest to siedziba Muzeum Zamkowego w Malborku.

19 Zamek w Ciechanowie

20 Zamek ten został zbudowany w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III na bagnistym terenie, w Ciechanowie. Jego mury o wysokości 10 m są zbudowane na planie prostokąta. W narożnikach znajdują się dwie okrągłe baszty.

21 Architektura Polski zmieniała się na przestrzeni wieków.

22 Kiedyś wznoszono zamki, które pełniły funkcje obronne, a dziś budowane są drapacze chmur oraz nowoczesne, przeszklone budynki, które zadziwiają Nas swym fascynującym wyglądem.

23 Polska architektura ma się coraz lepiej
Polska architektura ma się coraz lepiej. Zmiany gospodarcze i społeczne, które zachodzą w Polsce otwierają przed polską architekturą ogromne szanse rozwoju. Mamy wielu twórców młodego pokolenia, których ciekawe, nowatorskie projekty są dostrzegane w Europie i na świecie. Coraz częściej realizowane są w Polsce bardziej odważne projekty odzwierciedlające modne tendencje we współczesnej architekturze. Oto kilka przykładów współczesnej architektury.

24 Budynek biurowy w Warszawie

25 Budynek biurowy w Warszawie znajduje się przy rondzie ONZ 1, Warszawa, jego autorami są Larry Oltmanns, Krzysztof Ozimek, Powierzchnia zabudowy wynosi 5832m², a powierzchnia użytkowa: m². Projekt został wykonywany w latach r. Finalista konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE  

26 Port lotniczy w Lublinie

27 Terminal pasażerski – Port Lotniczy Lublin znajduje się w Świdniku – Lotnisko Lublin, jego autorem jest Are Grzegorz Stiasny, Jakub Wacławek. Współpraca: arch. Adam Kluczek, jego powierzchnia zabudowy wynosi: m², a powierzchnia użytkowa: m². Kubatura: m³ Projekt został realizowany w latach: 2008 – 2012 r. Finalista konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

28 Budynek TVP Warszawa

29 Budynek TVP Warszawa to przeszklona dwunastopiętrowa wieża stojąca u zbiegu ul.Woronicza i ul. Samochodowej. Budynek swym kształtem nawiązuje do kliszy filmowej. Ten wspaniały obiekt zaczęto tworzyć w 2001r. a zakończono w 2007r.  

30 SEA TOWERS GDYNIA

31 Sea Towers został zaprojektowany przez wiedeńską pracownię architektoniczną Andrzeja Kapuścika, a inwestorem jest firma Invest Komfort S.A. Uroczyste otwarcie Sea Towers odbyło się w sierpniu 2009 roku. Obecnie jest to najwyższy budynek mieszkalny w Polsce – wraz z masztem mierzy 141 metrów wysokości. Apartamentowiec ten to dwa połączone ze sobą budynki, z których jeden ma 38 kondygnacji, a drugi 28. W kompleksie znajduje się część mieszkalna, oraz biurowo-usługowa. Położony  jest w samym centrum Gdyni, w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego.

32 Etapy realizacji naszego projektu 1
Etapy realizacji naszego projektu 1. Zebranie informacji o architekturze 2. Poszukiwanie ciekawych obiektów architektonicznych w Polsce- dawnych i współczesnych. 3.Wykonanie prac plastycznych, przygotowanie wystawy z wykonanych prac 4. Przygotowanie prezentacji multimedialnej 5. Opracowanie słownika pojęć architektonicznych oraz albumu 6. Wykonanie makiet – osada w Biskupinie oraz szkoły przyszłości.

33 Nasze spotkania przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze
Nasze spotkania przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczyliśmy się współpracować w grupie, pomagaliśmy sobie wzajemnie.

34 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji
Dziękujemy za obejrzenie prezentacji. Zapraszamy również do obejrzenia wykonanych przez nas prac plastycznych i makiet znajdujących się na naszym stoliku.


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny Architektura Polski dawniej i dziś"

Podobne prezentacje


Reklamy Google