Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grzegorz Lato, Hryhorij Surkis i Michel Platini odsłonili logo Euro 2012 zebranym gościom, wśród których byli najważniejsi ukraińscy politycy z prezydentem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grzegorz Lato, Hryhorij Surkis i Michel Platini odsłonili logo Euro 2012 zebranym gościom, wśród których byli najważniejsi ukraińscy politycy z prezydentem."— Zapis prezentacji:

1

2 Grzegorz Lato, Hryhorij Surkis i Michel Platini odsłonili logo Euro 2012 zebranym gościom, wśród których byli najważniejsi ukraińscy politycy z prezydentem Wiktorem Juszczenką i premier Julią Tymoszenko oraz przedstawiciele wszystkich miast organizatorów. Logo jest inspirowane ukraińskimi tradycjonalnymi wycinankami i nawiązuje do kultury obu państw organizatorów, czyli Polski i Ukrainy. Centralnym elementem tej kompozycji jest łodyga (wyrażająca naszą wspólną historię) z której wyrasta piłka, po boku – po stronie zachodniej, biało-czerwony kwiat symbolizujący narodowe barwy Polski, po prawej niebiesko- żółty kwiat w barwach Ukrainy.

3 Symbole, znaki i logotypy zostały zaprojektowane przez portugalską agencję reklamową Brandia Central, która od lat jest związana z UEFA. Logotyp i hasło imprezy będą ukazywać się na wszystkich materiałach promocyjnych dotyczących mistrzostw Europy. Autorem iluminacji jest szwajcarski artysta Gerry Hofstetter. W swoim dorobku ma on m.in. podobne projekty, przygotowane z myślą o Euro 2008.

4

5

6 Oficjalne logo podlega ochronie. Podobnie stanie się w przyszłości z maskotką Mistrzostw oraz logotypami poszczególnych miast gospodarzy. Używanie oznaczeń związanych z mistrzostwami w celach komercyjnych lub promocyjnych bez wcześniejszego uzyskania zgody UEFA jest niedozwolone.

7 Pierwszeństwo w używaniu przyszłej oficjalnej symboliki (logo, maskotka etc.) UEFA EURO 2012TM posiadać będą przede wszystkim miasta gospodarze oraz oficjalni sponsorzy turnieju. Pozostałe podmioty będą mogły ubiegać się o licencję na używanie stosownych oznaczeń w określonym zakresie.

8


Pobierz ppt "Grzegorz Lato, Hryhorij Surkis i Michel Platini odsłonili logo Euro 2012 zebranym gościom, wśród których byli najważniejsi ukraińscy politycy z prezydentem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google