Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""— Zapis prezentacji:

1

2 o Brama Brandenburska Brama Brandenburska o Pałac Charlottenburg Pałac Charlottenburg o Mur Berliński Mur Berliński o Katedra Akwizgrańska Katedra Akwizgrańska o Zamek Neuschwanstein Zamek Neuschwanstein o Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii Zabytki Niemieckie

3 Brama Brandenburska Jest to zabytkowa budowla w Berlinie jest jednym z charakterystycznych punktów miasta. Brama Brandenburska jako symbol Pokoju i Wolności od 3 października 1990

4 Pałac Charlettenburg Jest to pałac a jednocześnie zamek. Zespół budowli i ogród w Berlinie. Jest to miejsce które chętnie odwiedzają turyści. Pałac jest podzielony na muzea i sale wystawowe.

5 Mur Berliński Stanowił wał ochronny podczas wojen. Oddzielał Berlin Zachodni od Berlinu Wschodniego. Miał ok. 156 km długości.

6 Katedra Akwizgrańska Katedra jest miejscem spoczynku Karola Wielkiego (zm. 814). Przez 600 lat ( ) była miejscem koronacji dla 30 władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego. W roku 1930 świątynia otrzymała godność katedry.

7 Zamek Neuschwanstein Zamek znajdujący się niedaleko Füssen w południowej Bawarii w Niemczech. Budynek powstawał od 1869 roku jako wyidealizowany średniowieczny zamek rycerski dla króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha.

8 Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii Największy i najważniejszy kościół niemieckiej Kolonii. W latach 313 do 782 świątynia była siedziba biskupstwa, od 795 do dziś (arcybiskupstwa kolońskiego).

9 Lotniska w Niemczech Flughafen Frankfurt am Main Największe lotnisko w Niemczech, Pierwsze lotnisko w Europie pod względem połączeń międzynarodowych Berlin-Tegel Lotnisko Monachium m.html

10 Stadiony w Niemczech Stadion Olimpijski w Berlinie Allianz Arena Borussia Dortmund false-false-pl-x-none.html

11 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji. Iga Grabarczyk Gabrysia Radziwonowska


Pobierz ppt ""

Podobne prezentacje


Reklamy Google