Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gmina Prószków Województwo opolskie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gmina Prószków Województwo opolskie"— Zapis prezentacji:

1 Gmina Prószków Województwo opolskie
Powiat opolski (województwo opolskie) Języki urzędowe: polski wójt: Róża Maria Malik Powierzchnia: 121,23 km² Populacja (2004) liczba ludności: 9860 os. 81,3 osób/km² Gmina Prószków (niem. Gemeinde Proskau; dawn. gmina Pruszków) - gmina miejsko- wiejska w województwie opolskim, w powiecie opolskim. W latach gmina położona była w województwie opolskim. W roku w gminie wprowadzono język niemiecki jako język pomocniczy. Siedziba gminy to Prószków.

2 Zimnice Wielkie Działalność samorządu na przestrzeni 20 lat

3 Szkoła

4 Zespół szkół im. ks. Karola Brommera
W ciągu 20 lat Szkoła przeszła wiele modernizacji: - Szkołę ocieplono i pomalowano - Pracownię informatyczną wyposażono w nowy sprzęt komputerowy dofinansowany przez EFS - W wszystkich klasach odnowiono ściany i podłogi. - Większość klas posada rzutniki cyfrowe i telewizory LCD - Sala gimnastyczna została doposażona w sprzęt sportowy

5 Świetlica wiejska Budynek Świetlicy finansowany jest przez gminę, koło gospodyń wiejskich dba o świetlicę. Kilka lat temu sala przeszła całkowity remont wnętrza. W środku znajduję się biblioteka oraz klub młodzieżowy. Odbywają się tam imprezy okolicznościowe.

6 Publiczna biblioteka W Zimnicach w powstała biblioteka. Dzięki niej mieszkańcy mają darmowy dostęp do książek oraz mogą skorzystać z internetu. W tym roku na piętrze powstał klub młodzieżowy. Uczniowie uzyskują pomoc w nauce i mogą razem spędzać wolny czas.

7 Kościół pod wezwaniem Jana Chrzciciela
W miejscowości znajduje się kościół pw. Jana Chrzciciela zbudowany w XV wieku, a następnie przebudowany w XVIII wieku. W 1945 został on uszkodzony w wyniku działań wojennych. W dawnym prezbiterium zachowała się gotycka polichromia z XVI wieku. Na ścianie widnieje polichromia renesansowa z przełomu XVI i XVII wieku. Teren kościoła jaki sam kościół zostały wyremontowane i odnowione, m.in. Zabytkowe organy Obecnie planowana jest renowacja części zabytkowej.

8 Drogi i chodniki W ciągu 20 lat zaszło wiele zmian związanych z komunikacją. Wyasfaltowano drogi, a w roku położono chodniki przy ulicy Opolskiej. Inwestycje te zostały sfinansowane przez gminę.

9 Zimnickie ulice Ulica łącząca Zimnice Wielkie Ulica Kościuszki, jej dalsza część Z Zimnicami Małymi jest w remoncie

10 Kanalizacja W latach skanalizowano prawię całą wieś. Mieszkańcy mają możliwość podłączenia swoich gospodarstw domowych. Prace budowlane nie dotarły do końca wsi.

11 Plac zabaw Na terenie przedszkola powstał nowy plac zabaw

12 Plany na przyszłość Obecnie rozpoczęto roboty drogowe na ul. Kościuszki

13 Melioracja rowów Melioracja rowów to kolejna z inwestycji podjęta w naszej wsi

14 Projekt wykonali: Rafael Cebulla Dawid Gomółka Tomasz Skrzypczyk


Pobierz ppt "Gmina Prószków Województwo opolskie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google