Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZMIANY W RZĘDZIANOWICACH W PRZECIĄGU 20 LAT. Wywiad przeprowadzony z Księdzem Antonim Sową – proboszczem Parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZMIANY W RZĘDZIANOWICACH W PRZECIĄGU 20 LAT. Wywiad przeprowadzony z Księdzem Antonim Sową – proboszczem Parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika."— Zapis prezentacji:

1 ZMIANY W RZĘDZIANOWICACH W PRZECIĄGU 20 LAT

2 Wywiad przeprowadzony z Księdzem Antonim Sową – proboszczem Parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika w Rzędzianowicach

3 My – Jak długo jest Ksiądz proboszczem naszej parafii? Ks. - W tej parafii jestem proboszczem już od 12 lat, lecz przyjeżdżałem tu wcześniej na spowiedzi. My – Jakie były najpilniejsze prace do wykonania zaraz po księdza przybyciu na parafię? Ks. – Kiedy przybyłem, najważniejszą rzeczą była zmiana więzi dachowej. Kościół wymagał także odwodnienia. Następnie została zrobiona elewacja świątyni.

4 My – Co oprócz tego uległo zmianie w zewnętrznym wyglądzie kościoła? Ks. – Można się pochwalić oświetleniem ulicy do kościoła, placu i samego kościoła co ufundował wójt Gminy Mielec. W ciągu tych lat powiększał się parking przykościelny, który służy całej wspólnocie i ludziom. Powstało nowe ogrodzenie w przeciągu 2 lat. Zostały odnowione i ulepszone dzwony obok Kościoła, które ufundował Ks. Tomasz Gołąbek. Przed kościołem został postawiony krzyż. Wiele zmieniło się również poza ogrodzeniem kościoła, na miejscu wyciętych lip posadziliśmy krzewy, które podarował jeden z parafian.

5 My – A co zostało zmienione wewnątrz kościoła? Ks. – Około 7 lat temu wymieniono praktycznie wszystkie ławki. Całkiem niedawno wstawiono nowe drzwi wejściowe, a także zupełnej renowacji uległy organy. W tym roku zamieniliśmy tabernakulum na nowe oraz został zakupiony cyfrowy, diodowy rzutnik tekstu wraz z wyświetlaczem.

6 My – Jakie są plany związane z dalszymi pracami? Ks. – W tym roku zamierzamy wyremontować składzik przykościelny, ponieważ jest to niezbędne. W planach jest również ułożenie chodnika wokół kościoła.

7 My - A skąd na to wszystko znajdują się pieniądze? Ks. – Co roku od każdego numeru parafianie składają ofiary pieniężne w miarę swoich możliwości, są również sponsorzy, a dzieci komunijne ofiarują tzw. Dary Ołtarza (liturgiczne). Dużo rzeczy robią parafianie, jest to działalność typowo gospodarcza, tylko do koniecznych prac zatrudniana jest firma.

8 My – Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i udzielenie informacji o kościele. Ks. – Ja również dziękuję. Szczęść Boże.

9

10 WYWIAD Z PANIĄ IZABELĄ KOBYLARZ – PANIĄ DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W RZĘDZIANOWICACH

11 My – Jak długo jest Pani dyrektorem tej szkoły? I.K. – Funkcję dyrektora w tej szkole pełnię już od 9 lat, a dokładnie od 1,09,2001 r. My – Co zmieniło się w systemie nauczania w przeciągu tego czasu? I.K – Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, że szkoła jest sześcioklasowa, a nie tak jak wcześniej - ośmio. Teraz jest również obowiązek uczęszczania pięciolatków do zerówki, a za 2 lata sześciolatki będą musiały obowiązkowo chodzić do pierwszej klasy. Niedawno został zatrudniony pedagog szkolny.

12 My – A co zmieniło się w wyglądzie i wyposażeniu szkoły i otoczenia? I.K – Na pewno w ciągu 20 lat powstały w szkole łazienki, nowa kuchnia i stołówka, radykalnie zmienił się zewnętrzny wygląd placówki, odnowiono szatnie, schody, powstała też nowa sala komputerowa – obecnie mamy ich dwie. Na zewnątrz szkoły można zauważyć wyremontowane boisko i niedawno powstały plac zabaw. Dodatkowo od jakiegoś czasu nasza biblioteka jest multimedialną. W szkole działa również koło PCK oraz jest wydawana gazetka szkolna.

13 My – Jakie rozrywki są organizowane? I.K. – Dwa razy w roku odbywają się wycieczki krajoznawcze, ponadto od trzech lat urządzany jest tzw. Festyn Rodzinny związany z Dniem Dziecka. W naszej szkole są aranżowane także gminne konkursy naukowe. My – Skąd na to wszystko brane są pieniądze? I.K. – Od organu prawnego gminy Mielec, od różnych sponsorów oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

14 My – Dziękujemy za interesujący wywiad. I.K. – Ja również dziękuje.

15

16 Wykonanie: Patrycja Bieniek Paulina Bąk Patrycja Ortyl Alicja Skóra


Pobierz ppt "ZMIANY W RZĘDZIANOWICACH W PRZECIĄGU 20 LAT. Wywiad przeprowadzony z Księdzem Antonim Sową – proboszczem Parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google