Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stop piratom drogowym ! Kierowco przejrzyj na oczy !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stop piratom drogowym ! Kierowco przejrzyj na oczy !"— Zapis prezentacji:

1 Stop piratom drogowym ! Kierowco przejrzyj na oczy !

2 Wypadek drogowy Zdarzenie w ruchu drogowym, gdzie jeden lub więcej uczestników ruchu drogowego bierze udział w zdarzeniu, w wyniku którego uczestnik ruchu drogowego został ranny lub doszło do jego śmierci.

3 POLSKA NIECHLUBNYM LIDEREM

4 Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych:
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Niestosowanie prędkości do warunków ruchu. Nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu . Nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszego.

5 Najczęstsze przyczyny wypadków wśród pieszych :
Ubiór w spokojnych szaro-czarnych kolorach. Brak przy odzieży wierzchniej elementów odblaskowych. Wtargnięcia na jezdnie.

6 Liczba zabitych ogółem i pieszych
W 2013 r. (wg wstępnych danych) odnotowano wypadków z udziałem pieszych, w których zginęły osoby, a zostało rannych. Blisko 34% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków to piesi. Oznacza to, że polskie drogi są dla pieszych bardzo niebezpieczne. 2013 2012 Liczba zabitych ogółem i pieszych w latach 2011 2010 2009 2008

7 Wypadki, wypadki i jeszcze raz wypadki !
W 2012 roku rowerzyści byli sprawcami wypadków, co stanowi 5,7% wszystkich zdarzeń na drodze. Z ich winy zginęły 152 osoby, ranne zostały To więcej niż wypadków, którymi sprawcami są motocykliści!

8 Motocykliści - Ludzie, którzy wiedzą co znaczy nagły wzrost adrenaliny

9 W sezonie motocykliści uczestniczyli w 2210 wypadkach, których w 967 przypadkach byli sprawcami. W wyniku tych zdarzeń zginęły 253 osoby (w tym 242 kierujących motocyklami i 11 ich pasażerów), a 2075 zostało rannych (1808 to kierujący, 267 to pasażerowie).

10 Niech żyją motocykliści ! Niech żyje patrzenie w lusterko !

11 Kierowco !! to mogło być twoje dziecko !
„Prowadzona przez 23-letnią kobietę honda potrąciła chłopczyka, który szedł z mamą wzdłuż Empire Boulevard na Brooklynie. (…) Dopiero chwilę później wróciła, jednak dziecka nie udało się już uratować...” „13- letnia dziewczynka zmarła na skutek potrącenia przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych przed szkołą ” „Trzy osoby poniosły śmierć na skutek wypadku, do którego doszło w dzielnicy Cisowa w Gdyni. Wśród ofiar jest dziecko.”

12 W Polsce wydarzyło się wypadków drogowych w wyniku których śmierć poniosło osób a rannych zostało osób.

13 Kierowco nie bądź obojętny, uważaj na drodze!

14 Pamiętaj o nich i używaj kiedy ty, lub ktoś w twoim otoczeniu naprawdę potrzebuje pomocy!

15 Prezentacje przygotowała Dorota Szafirska
ŹRÓDŁA : pl.wikipedia.org brd.policja.pl malawainfo.pl wiadomości.onet.pl Bezpiecznamlodosc.org Autokrata.pl Nasiodelku.blogspot.com Poznanskamasakrytyczna.pl Prezentacje przygotowała Dorota Szafirska


Pobierz ppt "Stop piratom drogowym ! Kierowco przejrzyj na oczy !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google