Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeżdżę z głową. Ubiór pieszego i rowerzysty Na co jesteśmy narażeni??? Wyposażenie roweru Wyposażenie motoroweru Uprawnienia Wykonali.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeżdżę z głową. Ubiór pieszego i rowerzysty Na co jesteśmy narażeni??? Wyposażenie roweru Wyposażenie motoroweru Uprawnienia Wykonali."— Zapis prezentacji:

1 Jeżdżę z głową

2 Ubiór pieszego i rowerzysty Na co jesteśmy narażeni??? Wyposażenie roweru Wyposażenie motoroweru Uprawnienia Wykonali

3 Ubiór pieszego i rowerzysty Choć obowiązek zakładania odblasków nie dotyczy wszystkich pieszych, wskazane jest, aby dla własnego bezpieczeństwa każdy, kto porusza się drogą po zmierzchu używał ich w sposób zapewniający mu bezpieczeństwo.

4 Na co jesteśmy narażeni będąc bez odblasków Ważna zasada Każda osoba w wieku do 15 lat, poruszająca się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Art. 43. ust. 2. [Dzieci na drodze] Bez odblasków - Kierowca zauważa pieszych w odległości 30m i jadąc z prędkością 80 km/h dojedzie do nich po 1,2s NIE BĘDZIE MIAŁ CZASU BY OMINĄĆ PIESZYCH!!! Z odblaskami - Kierowca zauważa pieszych w odległości 150m i jadąc z prędkością 80 km/h dojedzie do nich po 7s BĘDZIE MIAŁ CZAS ZAREAGOWAĆ!!!

5 Wyposażenie roweru

6 Wyposażenie motoroweru

7 Aby kierować rowerem – KARTA ROWEROWA Aby kierować motorowerem – PRAWO JAZDY KATEGORIA – AM Po ukończeniu 18 lat i więcej możemy starać się o prawo jazdy na samochód osobowy, ciężarowy etc. Aby poruszać się motorowerem potrzebujemy prawo jazdy kategorii AM, przepis ten obowiązuje od 19 stycznia 2013 roku. Ci którym karta motorowerowa została wydana wcześniej mają pełne prawo do poruszania się motorowerem! Uprawnienia

8


Pobierz ppt "Jeżdżę z głową. Ubiór pieszego i rowerzysty Na co jesteśmy narażeni??? Wyposażenie roweru Wyposażenie motoroweru Uprawnienia Wykonali."

Podobne prezentacje


Reklamy Google