Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„NIE MOŻNA ZMUSIĆ ZIARNA DO ROZWOJU I KIEŁKOWANIA, MOŻNA JEDYNIE STWORZYĆ WARUNKI ZEZWALAJĄCE NA TO, ABY ZIARNO ROZWINĘŁO WSZYSTKIE TKWIĄCE W NIM MOŻLIWOŚCI.”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„NIE MOŻNA ZMUSIĆ ZIARNA DO ROZWOJU I KIEŁKOWANIA, MOŻNA JEDYNIE STWORZYĆ WARUNKI ZEZWALAJĄCE NA TO, ABY ZIARNO ROZWINĘŁO WSZYSTKIE TKWIĄCE W NIM MOŻLIWOŚCI.”"— Zapis prezentacji:

1 „NIE MOŻNA ZMUSIĆ ZIARNA DO ROZWOJU I KIEŁKOWANIA, MOŻNA JEDYNIE STWORZYĆ WARUNKI ZEZWALAJĄCE NA TO, ABY ZIARNO ROZWINĘŁO WSZYSTKIE TKWIĄCE W NIM MOŻLIWOŚCI.” Carl Rogers

2 Zakres kompetencji, jakimi musi dysponować dziecko, które rozpocznie naukę w szkole został określony w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

3 Moment pójścia dziecka do szkoły jest przełomem w jego życiu
Moment pójścia dziecka do szkoły jest przełomem w jego życiu. Aktywność przedszkolaka z zabawy przenosi się na naukę. Wcześniej uczył się tylko okazjonalnie, sporadycznie, teraz nauka staje się dla niego obowiązkiem. Nie każde dziecko jest gotowe na to nowe wyzwanie.

4 Rodzice często martwią się, czy ich dziecko jest gotowe na to, żeby pójść do pierwszej klasy. Przedstawię kilka umiejętności, które powinno posiadać dziecko, idąc do szkoły.

5 ROZWÓJ INTELEKTUALNY dziecko powinno:
skoncentrować uwagę na co najmniej 15 minut nad jedną aktywnością (np. malowaniem, czytaniem), układać zdania, dzielić je na wyrazy, wyrazy na sylaby i głoski, opisywać kilkuobrazkowe historyjki, układać w logiczną całość obrazki, znajdować związki przyczynowo- skutkowe między nimi,

6 tworzyć pojęcia np. : Jak nazwiesz ogórek i pomidor
tworzyć pojęcia np.: Jak nazwiesz ogórek i pomidor?(warzywa); kwiatek, drzewo, trawę(rośliny), itp., rozpoznawać cyfry od 1 do 9, określać wielkość zbiorów do 4-5 elementów, powtarzać cyfry, zdania dwu, trzywyrazowe, zapamiętywać wierszyki, opisywać obrazek z pamięci, znać stałe następstwo dni i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy, rozróżniać i odtwarzać proste figury geometryczne: trójkąt, kwadrat, koło.

7 ROZWÓJ MOTORYCZNY dziecko powinno:
mieć dobrą koordynację ruchową (biegać, skakać, pokonywać przeszkody, chodzić po równoważni, łapać i celnie rzucać piłką), malować na dużych płaszczyznach pędzelkiem, lepić z plasteliny, rysować szlaczki w linijkach, wycinać nożyczkami z papieru, rozróżniać prawą i lewą stronę, określać kierunki, położenie.

8 ROZWÓJ SPOŁECZNY dziecko powinno:
umieć nawiązywać kontakty z innymi dziećmi, współdziałać w zabawie, wykazywać zainteresowanie zabawą, książką, nauką, umieć się przedstawić, podając imię, nazwisko i adres, ale też wiedzieć komu takich informacji nie należy przekazywać, umieć pokonywać trudności, potrafić samodzielnie pracować.

9 Dziecko dojrzałe do pójścia do szkoły chce się uczyć, rozwijać swoje zainteresowania, dowiadywać się nowych rzeczy. Interesuje je otaczający świat i zjawiska w nim zachodzące.


Pobierz ppt "„NIE MOŻNA ZMUSIĆ ZIARNA DO ROZWOJU I KIEŁKOWANIA, MOŻNA JEDYNIE STWORZYĆ WARUNKI ZEZWALAJĄCE NA TO, ABY ZIARNO ROZWINĘŁO WSZYSTKIE TKWIĄCE W NIM MOŻLIWOŚCI.”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google