Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1/3 wyprodukowanej żywności marnuje się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1/3 wyprodukowanej żywności marnuje się."— Zapis prezentacji:

1

2 1/3 wyprodukowanej żywności marnuje się.
Czy wiesz że: 1/3 wyprodukowanej żywności marnuje się. Utylizując żywność marnujemy nie tylko produkty spożywcze. Bezużyteczne stają się wtedy wszystkie nakłady związane z jego produkcją, transportem i przechowywaniem. Wytwarzamy więcej odpadów i zwiększamy emisję gazów cieplarnianych. Marnujemy żywność, a w Polsce wielu ludzi jest zagrożonych niedożywieniem. Możesz zapobiec marnowaniu żywności! Z marnowaniem żywności mamy do czynienia na każdym kroku. Już na etapie produkcji część artykułów spożywczych wciąż użytecznych jest eliminowana z powodu błędu na opakowaniu lub drobnych uszkodzeń. Banki Żywności zachęcają producentów i dystrybutorów do ograniczenia skali marnowania żywności.

3 1/3 wyprodukowanej żywności marnuje się.
Czy wiesz że: 1/3 wyprodukowanej żywności marnuje się. „Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia” to kampania społeczna, której celem jest uświadomienie negatywnych skutków ekologicznych, społecznych i ekonomicznych marnowania żywności oraz zachęcanie producentów i dystrybutorów żywności do przekazania żywności zamiast jej niepotrzebnej utylizacji. Więcej informacji znajduje się na Organizatorem kampanii jest Federacja Polskich Banków Żywności.

4 ZAPROSZENIE DO NIEMARNOWANIA
Dowiedz się, czy w Twojej firmie marnowana jest żywność. Sprawdź, co dzieje się z nadwyżkami żywności. Jeśli żywność jest niepotrzebnie utylizowana, przyjmij nasze zaproszenie do niemarnowania Rozpocznij współprace z Bankami Żywności. Możesz w ten sposób pomóc tym, których nie stać na codzienne zakupy. Skontaktuj się z lokalnym bankiem żywności lub Federacją. Potrzebne informacje znajdziesz na Nie czekaj! Już dziś możesz zrobić bardzo wiele!

5 ZAPROSZENIE DO NIEMARNOWANIA
Podejmuj także dodatkowe działania, które pomogą przeciwdziałać marnowaniu żywności tj.: Wspieraj finansowo Banki Żywności. Udostępniaj miejsca magazynowe, transport lub samochody chłodnie. Angażuj się w wolontariat pracowniczy. Zachęcaj swoich partnerów i klientów do niemarnowania żywności. Umieść baner reklamowy kampanii „Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia” na swojej stronie www. - „……………………………….. – tu jest miejsce na Twój pomysł”. Potwierdź chęć realizowania dodatkowych działań na adres

6 BANKI ŻYWNOŚCI Przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zmniejszanie niedożywienia to główne cele działalności Banków Żywności. Są to organizacje pozarządowe, które pozyskują żywność wśród producentów i dystrybutorów zapobiegając jej niepotrzebnej utylizacji. Otrzymana żywność przekazywana jest organizacjom społecznym zajmującym się dożywianiem osób najbardziej potrzebujących. Dzięki stale rozwijanej bazie logistycznej Banki Żywności przygotowane są do odbioru każdego rodzaju żywności w ilościach hurtowych na terenie całego kraju. Docierają z nią do ponad 3000 organizacji wspierających około 1,4 mln osób potrzebujących. Pozyskiwane darowizny to pełnowartościowa żywność. Zagospodarowane są również nadwyżki produkcyjne, partie o krótkim terminie przydatności do spożycia lub wycofane z obrotu, np.. Ze względu na niekompletne oznakowanie. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza obecnie 26 Banków Żywności zlokalizowanych w całek Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności Al. Solidarności 101, Warszawa Tel

7


Pobierz ppt "1/3 wyprodukowanej żywności marnuje się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google