Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacje w Polsce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacje w Polsce."— Zapis prezentacji:

1 Fundacje w Polsce

2 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fundacja założono w 1993 roku przez Jerzego Owsiaka. Jest to jedna z najbardziej znanych fundacji w Polsce i tym samym społeczeństwo darzy ją największym zaufaniem. Pieniądze są zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu do szpitali. Podczas tych lat fundacja pomogła już niezliczonej liczbie dzieci. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

3

4 Podaj dalej Fundacja im. doktora Piotra Janaszka. Jedna z Konińskich fundacji , pomagająca osobom chorym na zespół Dandy-Walkera. Jest to młoda fundacja. Powstała w 2004 roku. Od tego momentu bardzo prężnie się rozwija i pomaga ludziom.

5

6 Fundacja Mimo Wszystko
Założycielką jest znana aktorka Anna Dymna. Fundacja opiekuję się niepełnosprawnym umysłowo oraz osobami w trudnej sytuacji życiowej, funduje stypendia, prowadzi subkonta, koordynuje prace wolontariuszy, dofinansowuje rehabilitację i leczenie, organizuje plenerowe imprezy integracyjne oraz aukcje i buduje dwa ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne.

7

8 Fundacja AKOGO Jest to fundacja Ewy Błaszczyk, na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin. Jej celem jest wybudowanie Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka.

9

10 Fundacja Polsat Fundacja prowadzi m.in. publiczne zbiórki pieniędzy. Pozyskiwane środki przeznaczane są głównie na różnorodne specjalistyczne leczenie, środki farmaceutyczne, skomplikowane zabiegi operacyjne, czy inne formy pomocy najmłodszym pacjentom.

11 Fundacja prowadzi m. in. publiczne zbiórki pieniędzy
Fundacja prowadzi m.in. publiczne zbiórki pieniędzy. Pozyskiwane środki przeznaczane są głównie na różnorodne specjalistyczne leczenie, środki farmaceutyczne, skomplikowane zabiegi operacyjne, czy inne formy pomocy najmłodszym pacjentom.

12 Fundacja MAM MARZENIE Fundacja Mam Marzenie powstała, aby spełniać marzenia chorych polskich dzieci, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Działalność ta pozwala dzieciom i ich rodzinom zapomnieć o trudach walki z chorobą, dodać sił w dalszym leczeniu i dać odrobinę nadziei na przyszłość. Opiera się w swych działaniach na pracy przeszkolonych wolontariuszy.

13

14 Jest to mała część fundacji , które działają w naszym kraju
Jest to mała część fundacji , które działają w naszym kraju. Za każdym uśmiechem, chwilą zapomnienia i oderwania się od choroby stoi wolontariusz. Już wiesz dlaczego warto pomagać ?!

15 AUTORZY Anna Śniególska Mateusz Depiński


Pobierz ppt "Fundacje w Polsce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google