Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków"— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków
SMERFY

2 LUTY Drodzy rodzice, Miesiąc luty zaczęliśmy od wyjazdu do BWA w Olsztynie ( Galeria Sztuki). Artystyczne ferie w BWA to cykl rozwijających warsztatów dla dzieci, o zróżnicowanej, inspirującej tematyce. Smerfy uczestniczyły w zajęciach pod tytułem „ Zabawa z kolorem”, dowiedziały się jak powstaje kolor, czym różnią się kolory podstawowe od pochodnych i odkryły wiele tajników barw, tworząc własne prace.

3 ZDJĘCIA BWA

4 Dzień Pizzy W naszej grupie obchodziliśmy również Światowy Dzień Pizzy. Okazuje się, że pizza znana była już w starożytności, jednak prawdziwy przełom w zawrotnej karierze tego dania stanowi rok 1899, kiedy to królowa Małgorzata postanowiła odwiedzić Rafała Esposito, znanego z umiejętności przyrządzania pysznych pizz. Specjalnie dla królowej została przygotowana trójkolorowa pizza w barwach włoskiej flagi. Zieleń utworzona była z bazylii, mozzarella lśniła bielą, natomiast pomidory utworzyły soczystą czerwień. W taki oto sposób narodziła się najsławniejsza pizza świata, „Margherita”, co po włosku oznacza właśnie Małgorzatę.

5 Pizza Nasze przedszkolaki nie poprzestały na "marghericie", bowiem stworzyły wspaniałe pizzowe dzieła sztuki z różnymi kolorowymi dodatkami: czerwoną i żółtą papryką, kukurydzą, żółtym serkiem, szyneczką oraz sosem przygotowanym z pomidorów i ziół, oczywiście to wszystko zostało wykonane z plasteliny

6

7 14 LUTY BIBLIOTEKA Tematem spotkania były emocje. Pani Ola, która opowiadała dzieciom o tak ważnej kwestii posiłkowała się literaturą dziecięcą. Podczas zajęć dzieci uczyły się nazywać i wyrażać uczucia. Mają okazję również poznać historię Święta Miłości oraz porozmawiać o wartości przyjaźni w życiu każdego człowieka. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na ten temat i uczestniczyły w zabawach tematycznych.

8 DZIEŃ KOTA 17 lutego dzieci obchodziły " Światowy Dzień Kota". W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych "kocich zabawach", rysowały czworonogi, naśladowały kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały albumy przedstawiające milusinskie zwierzęta oraz słuchały bajki o „Ciekawym kotku". Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka.

9 KULIG Dnia 26 lutego przedszkolaki uczestniczyły w kuligu u Kojrysa. Dzieci miały możliwość skorzystania z przejażdżki koniem w siodle, zwiedzanie gospodarstwa - przedstawienie ras koni, opowieści o życiu zwierząt (owce, kozy, świnki wietnamskie, psy pasterskie, króle, drobny inwentarz i ozdobne ptactwo: kury, gęsi, kaczki). Atrakcją dla przedszkolaków było również ognisko z pieczeniem kiełbasek, pieczywo, herbata z sokiem malinowym. Do dyspozycji grupy była Ludowa Stodoła, gdzie odbyły się tańce przy muzyce na żywo.

10

11 W PRZEDSZKOLU W ramach zajęć Smerfy
Poznawały miejsc użyteczności publicznej oraz ich znaczenie w życiu – np. sklepy; Kształtowały umiejętność właściwego zachowania w miejscach publicznych; Obserwowały pracę ludzi wykonujących różne zawody w bliskim otoczeniu przedszkola; Nabywały umiejętności wymiany jeden do jednego, jeden do wielu w sytuacji zabawy; Rozbudzanie intuicji matematycznej w obszarze: ciężar i długość/szerokość. Wzbogacały wiedzę o sportach zimowych, Rozróżniły pojazdy poruszające się na lądzie, na wodzie, w powietrzu; Składały proste konstrukcje z papieru unoszące się w powietrzu i na wodzie.


Pobierz ppt "Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków"

Podobne prezentacje


Reklamy Google