Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach realizacji zajęć niezorganizowanych (obszar 7) dzieci z Przedszkola nr 3 w Radzionkowie uczestniczyły w wielu interesujących zajęciach sportowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach realizacji zajęć niezorganizowanych (obszar 7) dzieci z Przedszkola nr 3 w Radzionkowie uczestniczyły w wielu interesujących zajęciach sportowych."— Zapis prezentacji:

1 W ramach realizacji zajęć niezorganizowanych (obszar 7) dzieci z Przedszkola nr 3 w Radzionkowie uczestniczyły w wielu interesujących zajęciach sportowych. Zajęcia przede wszystkim miały na celu zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej. Ponadto dzięki tym zajęciom dzieci mogły odkrywać swoje pasje, zainteresowania i talenty.

2 Biedronki oraz Zuchy udały się do Szkoły Podstawowej nr 2 na salę gimnastyczną, aby poćwiczyć i pobawić się. Zanim przystąpiliśmy do ćwiczeń i zabawy trenerzy zademonstrowali nam wschodnie sztuki walki- judo. Dzieci przyglądały się różnym chwytom, padom, poznały różne ciekawe ćwiczenia i zabawy. Następnie dzieci mogły same poćwiczyć pod okiem trenerów. Zadowolone miny dzieci mówią same za siebie.

3 Czym jest judo?- historii słów kilka

4 Po wysłuchanej historii pora na pokaz mistrzów

5 Naszą przygodę z judo zaczynamy od krótkiej rozgrzewki

6 Próbujemy swoich sił w judo

7 "Żabki" wraz z grupą "Kotki" wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie na zajęcia tańca współczesnego, które prowadzone były przez dyrektora tej palcówki. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z krokami podstawowymi tańca współczesnego. Do tańca oprócz dzieci włączyli się również nauczyciele. Dźwięki muzyki tak nas porwały do zabawy, że pewnie nie raz odwiedzimy jeszcze tą salę aby doskonalić swoje umiejętności taneczne.

8 Rozpoczynamy od rozgrzewki

9 Poznajemy podstawowe kroki tańca współczesnego

10 Taniec w wykonaniu Żabek i Kotków

11 Przykład idzie z góry- nasze Panie uczyły się tańca razem z nami

12 Misie wraz z Zuchami wybrały się na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie, aby uczestniczyć w lekcji tenisa. Lekcję prowadził trener tenisa. Razem z nami- przedszkolakami w lekcji brali udział absolwenci naszego przedszkola. Kinga i Mikołaj pokazali nam swoje umiejętności, które zdobyli w czasie trwania nauki w klasie sportowej o profilu tenisa.

13 Krótka historia tenisa

14 Pokaz trenera

15 Tak się rozgrzewamy

16 Nasi starsi koledzy pokazują nam swoje umiejętności

17 Nasz pierwszy kontakt z rakietą tenisową

18 Po zakończonych zajęciach przyszła pora na wykonanie pamiątkowego zdjęcia

19 Drugi tydzień marca był w naszym przedszkolu Tygodniem Sportu. Z tej okazji Kotki, Biedronki i Misie uczestniczyły w Przedszkolnej Olimpiadzie w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci brały udział w konkurencjach zręcznościowych, szybkościowych; Korzystały z przyborów gimnastycznych. Za wspaniały doping i postawę prawdziwego sportowca w zawodach każde dziecko otrzymało odznakę Sportowca na medal.

20 Gotowi- do biegu- START!

21 Ciekawe, komu uda się przenieść woreczek na linię mety?

22 Ćwiczymy, ćwiczymy..

23 Sportowiec na medal!


Pobierz ppt "W ramach realizacji zajęć niezorganizowanych (obszar 7) dzieci z Przedszkola nr 3 w Radzionkowie uczestniczyły w wielu interesujących zajęciach sportowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google