Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niezwykły czar Świąt Bożego Narodzenia Opracowanie projektu: Monika Ignaczak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niezwykły czar Świąt Bożego Narodzenia Opracowanie projektu: Monika Ignaczak."— Zapis prezentacji:

1 Niezwykły czar Świąt Bożego Narodzenia Opracowanie projektu: Monika Ignaczak

2 Projektem zostały objęte przedszkolaki: grupa dzieci czteroletnich Okres realizacji: 01.XII – 31.I 2013r. Celem było zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami świątecznymi, ukazanie im piękna Świąt Bożego Narodzenia, uświadomienie doniosłości i rodzinnego charakteru.

3 Prezentacja metody projektów rodzicom dzieci podczas zebrania grupowego. Włączenie rodziców do realizacji projektu. Pojawienie się tematu miało związek z ukazaniem dzieciom świąt jako okresu przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed. Zajęcia wprowadzające – budowanie wspólnych doświadczeń (nauczyciel, dzieci): - zainteresowanie dzieci tematem Święta Bożego Narodzenia; oglądanie ilustracji o tematyce świątecznej; słuchanie wierszy, opowiadań; - stworzenie kącika świątecznego; własne doświadczenia i przeżycia; opowiadania napisane przez rodziców Sporządzenie siatki tematycznej Choinki, ukazującej aktualny stan wiedzy dzieci na temat tradycji i symboliki Świąt Bożego Narodzenia.

4 Tak wyglądała nasza wiedza przed rozpoczęciem projektu. Wypowiedzi nasze umieszczone zostały na niebieskich bombkach.

5 A TAK WYGLĄDAŁ NASZ KĄCIK ŚWIĄTECZNY.

6 To opowiadanie napisane przez rodziców Bartusia, jak wyglądają święta u niego. pt. Święta w moim domu.

7 Etap II obejmował praktyczną stronę przygotowań do świąt i był skierowany na różnorodną aktywność dzieci. Zadania dla grupy: Zorganizowanie w przedszkolu akcji I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem: Spotkanie z Mikołajem; wspólna zabawa z dziećmi Wykonywanie ozdób choinkowych i dekoracji Pachnie świętami – Pieczenie pierników w przedszkolu z udziałem rodziców. Udział chętnych dzieci w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, Zorganizowanie warsztatów plastycznych dla rodziców Zorganizowanie kiermaszu świątecznego, sprzedaż własnoręcznie wykonanych przez przedszkolaków bożonarodzeniowych dekoracji Wykonanie kartki świątecznej dla rodziców i wysyłanie ich na poczcie. Wigilia - z rodzicami Przedstawienie bożonarodzeniowe Jasełka

8 PIECZEMY PIERNICZKI 05.12.2012 r. - grupa VI rozpoczęła przygotowania do świąt i przedszkolnej Wigilii. Z pomocą mamy Kacpra, Majki, oraz babci Ani, Hani i Oliwki dzieci napiekły górę pierniczków. Na koniec dzieci włożyły je do ozdobnego pudełka, gdzie zaczekały aż do Wigilii. Zapach pierniczków roznosił się po całym przedszkolu. Takie samodzielnie przygotowane ciastka najbardziej smakują.

9 To efekt naszej pracy, pełne blaszki pierniczków.

10 Kiermasz świąteczny - sprzedaż własnoręcznie wykonanych przez przedszkolaków bożonarodzeniowych dekoracji. Tak wyglądał nasz aniołek zrobiony przez nas na kiermasz bożonarodzeniowy.

11 Wykonanie kartki świątecznej dla rodziców. Tak wyglądała kartka, którą wysłaliśmy do naszych rodziców.

12 Wigilia Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim. Magia Świąt dotarła też do naszego przedszkola. Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedliśmy do pięknego świątecznego stołu. Aż szkoda, że wigilijny dzień jest tyko raz w roku, ale może przez to jest taki wyjątkowy. Tak wyglądała nasza grupowa wigilia z rodzicami

13 Ewaluacja projektu - Karta ewaluacyjna dla każdego dziecka, samoocena dzieci Quiz - Rozwiązywanie zagadek (Dzielenie się zdobytą wiedzą, omówienie zdobytych umiejętności) Praca grupowa - choinka, zgromadzenie wiadomości na temat świąt po projekcie Ocena całości projektu zaprezentowana na zebraniu z rodzicami - Ocena pracy na poszczególnych etapach pracy nad projektem zaprezentowana na podstawie prezentacji multimedialnej.

14 Karta ewaluacyjna dla każdego dziecka - samoocena dzieci Jeśli podobał Ci się projekt Niezwykły czar Świąt Bożego Narodzenia: Pokoloruj całą choinkę, jeśli bardzo się podobał Pokoloruj tylko jej ozdoby, jeśli tak sobie Nie koloruj choinki, jeśli nie podobał mi się

15 Po zakończeniu projektu nasza wiedza wzrosła i pogłębiła się. Nasze wypowiedzi zostały zapisane na czerwonych bombkach. Tak wyglądała choinka w dniu podsumowującym nasz projekt.


Pobierz ppt "Niezwykły czar Świąt Bożego Narodzenia Opracowanie projektu: Monika Ignaczak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google