Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego powstał program ? spełnienie oczekiwań dzieci i rodziców z zakresu edukacji artystycznej (diagnoza wstępna), stymulowanie rozwoju dzieci, indywidualizacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego powstał program ? spełnienie oczekiwań dzieci i rodziców z zakresu edukacji artystycznej (diagnoza wstępna), stymulowanie rozwoju dzieci, indywidualizacja."— Zapis prezentacji:

1

2 Dlaczego powstał program ? spełnienie oczekiwań dzieci i rodziców z zakresu edukacji artystycznej (diagnoza wstępna), stymulowanie rozwoju dzieci, indywidualizacja procesu edukacyjnego, rozwijanie muzyczno-tanecznych i plastycznych pasji nauczyciela.

3 Cele ogólne Rozwijanie predyspozycji muzycznych Doskonalenie aktywności ruchowej Wzbogacanie doświadczeń z zakresu edukacji plastycznej

4

5 Przedstawione rozdziały zawierają: Przedstawione rozdziały zawierają: temat, treści programowe, przewidywane umiejętności dzieci, proponowane działania edukacyjne na każdy miesiąc w ciągu roku szkolnego, sposoby ewaluacji.

6 Program jest poszerzeniem i uzupełnieniem treści zawartych w programie wiodącym. Program własny Program wiodący Od przedszkolaka do pierwszaka Od przedszkolaka do pierwszaka autor Iwona Broda autor Iwona Broda JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM - -POTRAFIĘ ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ Blok 8. Lubię śpiewać, lubię tańczyć. I WSZYSTKO CO CHCĘ MOGĘ NARYSOWAĆ Blok 9. Wypowiadam się przez różne działania plastyczne.

7 Bajka o tym, jak przedszkolak zostaje uczniem…. obserwacjadiagnozamonitoring Ewaluacja kształtuj ą ca programu INNOWACJA PEDAGOGICZNA

8 O czym opowiada nasza Bajka… ? o tym, jak wprowadzić dziecko w świat pisma poprzez zabawę, o tym, jak przedszkolak poznając kod literowy nabywa bazę do podjęcia nauki czytania i pisania, o tym, jak stosowanie metod motywujących wspomaga proces edukacyjny każdego dziecka.

9 Konstrukcja innowacji zawiera następujące rozdziały: Było sobie przedszkole, które odwiedziła Wróżka Było sobie przedszkole, które odwiedziła Wróżka Przedszkole poszukujące Przedszkole poszukujące Zakres innowacji Zakres innowacji Wróżka w przedszkolu, czyli o tym jak odczarować świat liter? Wróżka w przedszkolu, czyli o tym jak odczarować świat liter? Cele innowacji Cele innowacji Stosowane metody motywujące Stosowane metody motywujące Harmonogram działań Harmonogram działań I jak tam było, czyli o skuteczności wizyty Wróżki I jak tam było, czyli o skuteczności wizyty Wróżki Efekty innowacji Efekty innowacji Ewaluacja zmiany Ewaluacja zmiany

10 Zasady innowacji: dobrowolność dobrowolność motywowanie motywowanie indywidualizacja indywidualizacja Cele ogólne innowacji : stwarzanie w przedszkolu sytuacji edukacyjnych sprzyjających rozwijaniu zainteresowania dzieci światem pisma, stwarzanie w przedszkolu sytuacji edukacyjnych sprzyjających rozwijaniu zainteresowania dzieci światem pisma, stymulowanie rozwoju aktywności dzieci poprzez prowadzenie stymulowanie rozwoju aktywności dzieci poprzez prowadzenie różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do nabycia umiejętności czytelniczych, różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do nabycia umiejętności czytelniczych, rozbudzenie wiary w dziecku we własne możliwości poprzez motywowanie do nauki przez zabawę. rozbudzenie wiary w dziecku we własne możliwości poprzez motywowanie do nauki przez zabawę.

11 Zabawa Znajdź swoje imię

12 Sprawdzanie listy obecności

13 Zabawa Moja litera

14 Zabawa Literowe puzzle

15

16


Pobierz ppt "Dlaczego powstał program ? spełnienie oczekiwań dzieci i rodziców z zakresu edukacji artystycznej (diagnoza wstępna), stymulowanie rozwoju dzieci, indywidualizacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google