Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Małgorzata Kalita Paula Cichowska Klasa 3F. Początki są najtrudniejsze, wymagają włożenia wiele wysiłku i chęci do ich realizacji. Zacznijmy od przedstawienia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Małgorzata Kalita Paula Cichowska Klasa 3F. Początki są najtrudniejsze, wymagają włożenia wiele wysiłku i chęci do ich realizacji. Zacznijmy od przedstawienia."— Zapis prezentacji:

1 Małgorzata Kalita Paula Cichowska Klasa 3F

2 Początki są najtrudniejsze, wymagają włożenia wiele wysiłku i chęci do ich realizacji. Zacznijmy od przedstawienia tematu problemu: Formatowanie jest to zmiana ułożenia i wyglądu tekstu na stronie. Formatowaniu poddaje się jeden wyraz, jeden wiersz, jeden akapit lub cały tekst, dokument. Aby przeformatować cały tekst, lub jego część należy go zaznaczyć. Następnie z paska narzędzi lub paska menu wybrać to, co chcemy zmieniać.

3 Aby zobrazować formatowanie tekstu, zajmiemy się przykładem przedstawionym poniżej.

4 Spróbujmy w naszym przykładowym tekście dokonać zmiany wielkości i koloru czcionki. 1. Otwieramy tekst, który chcemy sformatować. Inaczej mówiąc otwieramy Nowy Dokument w programie Microsoft Word.

5 2. Spróbujmy pogrubić tytuł książki w tekście. Należy to zrobić za pomocą zaznaczenia wybranego tekstu, a następnie użycia odpowiedniego skrótu klawiszowego tj. Ctrl + B lub też kliknięciu na literkę B tak jak pokazane jest to poniżej.

6

7

8 3. Aby zmienić kolor naszego tekstu należy zaznaczyć obszar, w którym chcemy zmienić kolor liter, a następnie wybrać z listy narzędzi głównych literkę A. Aby zobaczyć więcej możliwych kolorów należy kliknąć na strzałkę znajdującą się obok znaku i wybrać interesujący nas kolor.

9 Akapitem jest każdy wiersz zawierający znak końca akapitu pojawiający się w dokumencie po naciśnięciu klawisza Enter.

10 Styl akapitu kontroluje wszystkie aspekty wyglądu akapitu, takie jak wyrównanie tekstu, tabulatory, odstępy między wierszami i obramowania oraz może obejmować formatowanie znaków.

11 Jak stworzyć wcięcie w tekście? > w narzędziach głównych korzystamy z kliknięcia strzałki obok wyrazu Akapit.

12 ...

13 Efekt końcowy.

14 W edytorze tekstów możemy używać wszystkich czcionek zainstalowanych w systemie Windows. Czcionki możemy wybierać na dwa różne sposoby - przed rozpoczęciem pisania lub też zmienić czcionkę w już napisanym tekście. Klikamy na strzałkę znajdującą się z prawej strony pola z nazwą aktualnie używanej czcionki. Pod spodem otworzy się okno z listą dostępnych czcionek. Klikając na strzałkach lub przeciągając suwak poruszamy się po liście w górę lub w dół. Gdy w okienku pojawi się nazwa interesującej nas czcionki, klikamy na niej raz. Lista zniknie, a my możemy już pisać nową czcionką.

15 ... > Możemy także wprowadzić zmiany do już istniejącego tekstu. Po napisaniu go lub otwarciu wcześniej stworzonego dokumentu zaznaczamy fragment tekstu, który ma być zmieniony. Teraz klikamy na strzałkę obok pola z używaną właśnie czcionką [Times New Roman] i wybieramy nową. Klikamy jeszcze raz w dowolnym miejscu dokumentu. Podświetlenie zniknie, a nagłówek będzie widoczny w nowej postaci.

16 ... Obok przedstawiony jest sposób wybrania czcionki. W tym przypadku wybrana została czcionka systemowa o nazwie Arial.

17 ... Obok przedstawiony jest sposób zmiany rozmiaru czcionki zaznaczonego tekstu.

18

19 Styl tabeli umożliwia nadawanie jednorodnego wyglądu obramowaniom, cieniowaniu, wyrównaniu i czcionkom w tabelach.

20 Otwieramy nowy dokument i postępujemy tak, jak pokazane jest to poniżej.

21 # 1 Następnie po wciśnięciu ikony z tabelą otworzy nam się okno, w którym możemy wybrać ilość wierszy i kolumn. # 2 Nasza tabela została utworzona! Przejdźmy do jej formatowania...

22 Możemy zastosować przykładowy kolor i format tabeli podany w pasku poleceń.

23 .. > Wybierz Obramowanie i Cieniowanie> Ustaw swoje parametry

24 Efekt Końcowy.

25 Ctrl + B – pogrubienie tekstu. Ctrl + I – pochylenie tekstu. Ctrl + U – podkreślenie tekstu. Ctrl + L – tekst do lewej. Ctrl + E – tekst wyśrodkowany. Ctrl + R – tekst do prawej. F1 – pomoc programu Microsoft Word.

26 Przybliżone zostały pokrótce najważniejsze reguły formatowania tekstu w programie Microsoft Word. Teraz pogrubiasz tekst, tworzysz tabele czy zmieniasz kolor czy rozmiar czcionki bez problemu.


Pobierz ppt "Małgorzata Kalita Paula Cichowska Klasa 3F. Początki są najtrudniejsze, wymagają włożenia wiele wysiłku i chęci do ich realizacji. Zacznijmy od przedstawienia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google