Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skróty klawiaturowe. Lista skrótów klawiaturowych przydatnych podczas edytowania i pisania tekstu w programach takich jak: Word, Write, WordPad, Notatnik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skróty klawiaturowe. Lista skrótów klawiaturowych przydatnych podczas edytowania i pisania tekstu w programach takich jak: Word, Write, WordPad, Notatnik."— Zapis prezentacji:

1 Skróty klawiaturowe

2 Lista skrótów klawiaturowych przydatnych podczas edytowania i pisania tekstu w programach takich jak: Word, Write, WordPad, Notatnik itd.

3 CTRL+C Kopiuje zaznaczony tekst. CTRL+C Kopiuje zaznaczony tekst. CTRL+X Wycina zaznaczony tekst. CTRL+X Wycina zaznaczony tekst. CTRL+V Wkleja zaznaczony tekst. CTRL+V Wkleja zaznaczony tekst. CTRL+Z Cofnij - czyli anuluj ostatnią czynność. CTRL+Z Cofnij - czyli anuluj ostatnią czynność. DELETE Usuń zaznaczony tekst.

4 F1 Uruchamia Pomoc lub powoduje przejście do witryny Microsoft Office Online. F1 Uruchamia Pomoc lub powoduje przejście do witryny Microsoft Office Online. F10 Uaktywnia pasek menu. F10 Uaktywnia pasek menu. SHIFT+F1 Uruchamia Pomoc kontekstową lub wyświetla informacje o formatowaniu SHIFT+F1 Uruchamia Pomoc kontekstową lub wyświetla informacje o formatowaniu CTRL+F4 Zamyka okno dokumentu, jeżeli program ma możliwość otwarcia więcej niż jednego. CTRL+F4 Zamyka okno dokumentu, jeżeli program ma możliwość otwarcia więcej niż jednego. CTRL+F5 Przywraca rozmiar okna dokumentu (np. po jego zmaksymalizowaniu).

5 CTRL+F10 Maksymalizuje okno dokumentu. CTRL+F6 Powoduje przejście do następnego okna. CTRL+SHIFT+F6 Powoduje przejście do poprzedniego okna. CTRL+SHIFT+F6 Powoduje przejście do poprzedniego okna. BACKSPACE Usuwa jeden znak w lewo. BACKSPACE Usuwa jeden znak w lewo. CTRL+BACKSPACE Usuwa jeden wyraz w lewo.

6 CTRL+DELETE Usuwa jeden wyraz w prawo. CTRL+DELETE Usuwa jeden wyraz w prawo. SHIFT+STRZAŁKA W PRAWO Zaznacza jeden znak w prawo. SHIFT+STRZAŁKA W PRAWO Zaznacza jeden znak w prawo. SHIFT+STRZAŁKA W LEWO Zaznacza jeden znak w lewo. SHIFT+STRZAŁKA W LEWO Zaznacza jeden znak w lewo. CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W PRAWO Zaznacza do końca wyrazu. CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W PRAWO Zaznacza do końca wyrazu. CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W LEWO Zaznacza do początku wyrazu.

7 SHIFT+END Zaznacza tekst do końca wiersza. SHIFT+END Zaznacza tekst do końca wiersza. SHIFT+HOME Zaznacza tekst do początku wiersza. SHIFT+HOME Zaznacza tekst do początku wiersza. SHIFT+STRZAŁKA W DÓŁ O jeden wiersz w dół. SHIFT+STRZAŁKA W DÓŁ O jeden wiersz w dół. SHIFT+STRZAŁKA W GÓRĘ O jeden wiersz w górę. SHIFT+STRZAŁKA W GÓRĘ O jeden wiersz w górę. CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W DÓŁ Zaznacza do końca akapitu. CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W DÓŁ Zaznacza do końca akapitu. CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W GÓRĘ Zaznacza do początku akapitu. CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W GÓRĘ Zaznacza do początku akapitu. SHIFT+PAGE DOWN O jeden ekran w dół. SHIFT+PAGE DOWN O jeden ekran w dół. SHIFT+PAGE UP O jeden ekran w górę.

8 CTRL+SHIFT+HOME Na początek dokumentu. CTRL+SHIFT+HOME Na początek dokumentu. CTRL+SHIFT+END Na koniec dokumentu. ALT+CTRL+SHIFT+PAGE DOWN Zaznacza do końca okna. ALT+CTRL+SHIFT+PAGE DOWN Zaznacza do końca okna. CTRL+A Cały tekst w dokumencie. CTRL+A Cały tekst w dokumencie. CTRL+B Nadaje literkom pogrubienie. CTRL+B Nadaje literkom pogrubienie. CTRL+I Nadaje literkom kursywę. CTRL+I Nadaje literkom kursywę. CTRL+U Nadaje literkom podkreślenie.

9 CTRL+SHIFT+> Zmniejsza rozmiar czcionki. CTRL+SHIFT+> Zmniejsza rozmiar czcionki. CTRL+SHIFT+< Zwiększa rozmiar czcionki. CTRL+SHIFT+< Zwiększa rozmiar czcionki. CTRL+Y Ponownie wykonuje ostatnią akcję. CTRL+Y Ponownie wykonuje ostatnią akcję. CTRL+P Uruchamia polecenie Drukuj. CTRL+P Uruchamia polecenie Drukuj. CTRL+SHIFT Zmienia układ klawiatury (np. z "programisty" na "maszynisty").


Pobierz ppt "Skróty klawiaturowe. Lista skrótów klawiaturowych przydatnych podczas edytowania i pisania tekstu w programach takich jak: Word, Write, WordPad, Notatnik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google