Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skróty klawiaturowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skróty klawiaturowe."— Zapis prezentacji:

1 Skróty klawiaturowe

2 Lista skrótów klawiaturowych przydatnych podczas edytowania i pisania tekstu w programach takich jak: Word, Write, WordPad, Notatnik itd.

3  CTRL+C Kopiuje zaznaczony tekst.  
CTRL+X Wycina zaznaczony tekst.   CTRL+V Wkleja zaznaczony tekst.   CTRL+Z Cofnij - czyli anuluj ostatnią czynność.   DELETE Usuń zaznaczony tekst.

4  F1 Uruchamia Pomoc lub powoduje przejście do witryny Microsoft Office Online.  
F10 Uaktywnia pasek menu.   SHIFT+F1 Uruchamia Pomoc kontekstową lub wyświetla informacje o formatowaniu   CTRL+F4 Zamyka okno dokumentu, jeżeli program ma możliwość otwarcia więcej niż jednego.   CTRL+F5 Przywraca rozmiar okna dokumentu (np. po jego zmaksymalizowaniu).

5 CTRL+F10 Maksymalizuje okno dokumentu.
CTRL+F6 Powoduje przejście do następnego okna. CTRL+SHIFT+F6 Powoduje przejście do poprzedniego okna.   BACKSPACE Usuwa jeden znak w lewo.   CTRL+BACKSPACE Usuwa jeden wyraz w lewo.

6  CTRL+DELETE Usuwa jeden wyraz w prawo.  
SHIFT+STRZAŁKA W PRAWO Zaznacza jeden znak w prawo.   SHIFT+STRZAŁKA W LEWO Zaznacza jeden znak w lewo.   CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W PRAWO Zaznacza do końca wyrazu.   CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W LEWO Zaznacza do początku wyrazu.

7 SHIFT+END Zaznacza tekst do końca wiersza.  
SHIFT+HOME Zaznacza tekst do początku wiersza.   SHIFT+STRZAŁKA W DÓŁ O jeden wiersz w dół.   SHIFT+STRZAŁKA W GÓRĘ O jeden wiersz w górę.   CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W DÓŁ Zaznacza do końca akapitu.   CTRL+SHIFT+STRZAŁKA W GÓRĘ Zaznacza do początku akapitu.   SHIFT+PAGE DOWN O jeden ekran w dół.   SHIFT+PAGE UP O jeden ekran w górę.

8  CTRL+SHIFT+HOME Na początek dokumentu.  
CTRL+SHIFT+END Na koniec dokumentu. ALT+CTRL+SHIFT+PAGE DOWN Zaznacza do końca okna.   CTRL+A Cały tekst w dokumencie.   CTRL+B Nadaje literkom pogrubienie.   CTRL+I Nadaje literkom kursywę.   CTRL+U Nadaje literkom podkreślenie.

9 CTRL+SHIFT+> Zmniejsza rozmiar czcionki.  
CTRL+SHIFT+< Zwiększa rozmiar czcionki.   CTRL+Y Ponownie wykonuje ostatnią akcję.   CTRL+P Uruchamia polecenie Drukuj.   CTRL+SHIFT Zmienia układ klawiatury (np. z "programisty" na "maszynisty").


Pobierz ppt "Skróty klawiaturowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google