Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

-Microsoft PowerPoint -Microsoft Word -Microsoft Excel

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "-Microsoft PowerPoint -Microsoft Word -Microsoft Excel"— Zapis prezentacji:

1 -Microsoft PowerPoint -Microsoft Word -Microsoft Excel
PROGRAMY KOMPUTEROWE -Microsoft PowerPoint -Microsoft Word -Microsoft Excel

2 MICROSOFT POWER POINT Microsoft PowerPoint jest to program do tworzenia multimedialnych prezentacji. W PowerPoint tekst, grafika, filmy lub inne obiekty są w zależności od naszych potrzeb łączone w slajdy. Slajdy mogą być drukowane lub wyświetlane na monitorze lub też wyświetlane przez rzutnik. Program PowerPoint posiada wiele animacji, które pozwalają nam na ciekawe efekty podczas „przechodzenia” slajdów czy też pokazywaniu się obiektów.

3 OPERACJE NA MICROSOFT POWERPOINT
1.Uruchamiamy program Microsoft PowerPoint. 2.Wyświetli nam się pusty slajd, a obok niego układy slajdu. 3.Zmiana wielkości liter: widnieje na pasku narzędzi. 4.Zmiana stylu: po lewej stronie od wielkości liter. 5.Można także zmienić kolor czcionki. 6.Wstawianie obrazu: klikamy na „wstaw”, w niej znajdzie się kolumna zwana obrazy, a obok niej np. ClipArt. Możemy także wstawić zdjęcie z moich plików.

4 MICROSOFT WORD Program Word umożliwia tworzenie dokumentów na komputerze. Korzystając z programu Word, można przygotować efektownie wyglądający tekst z kolorowymi fotografiami lub ilustracjami używanymi jako obrazy lub jako tło. Można też dodać rysunki, na przykład mapy czy tabele.

5 MICROSOFT WORD 1.Otwieramy program Microsoft Word.
2.Zmiana wielkości liter: wchodzimy w narzędzia główne. Wtedy możemy powiększyć i pomniejszyć czcionkę. 3.Możemy też zmienić jej styl: po lewej stronie od wielkości liter mamy style. 4.Możemy także zmienić kolor. 5.Dodatkowo możemy utworzyć akapity :w narzędziach głównych znajdziemy osobną kolumnę zwaną tak samo. 6.Jeśli chcemy wstawić obraz wchodzimy w zakładkę wstawianie. W niej znajdzie się kolumna zwana „ilustracje”. Tam znajdziemy obraz. Tutaj możemy wybrać obraz przykładowy lub wejść do swojego pliku. Wybierzmy np. obraz lilie wodne. Klikamy raz na ten obraz i naciskamy wstaw.

6 RECENZJA Gdy pojawi nam się czerwony szlaczek pod naszym tekstem to oznacza, że napisaliśmy cos źle. Aby sprawdzić tekst kliknij w zakładkę recenzja. Tam po lewej stronie znajduje się ikona pisownia i gramatyka. Klikamy na tę ikonę i pojawi nam się okno. Wtedy dajemy ignoruj raz. Czerwony szlaczek znika i możemy sprawdzić czy wyraz był dobrze napisany. . .

7 MICROSOFT EXCEL Excel jest programem umożliwiającym tworzenie tabel, a także obliczanie i analizowanie danych. Należy do typu programów nazywanych arkuszami kalkulacyjnymi. W programie Excel można tworzyć tabele automatycznie obliczające sumy wprowadzanych wartości liczbowych, drukować czytelne zestawienia danych oraz tworzyć proste wykresy.

8 MICROSOFT EXCEL 1.Po otworzeniu Microsoft Excel wyświetli nam się pusty skoroszczyt. 2. Po wprowadzeniu liczby, daty lub godziny, Excel automatycznie wyrównuje zawartość komórki do prawej strony. Po wprowadzeniu tekstu zawartość komórki zostaje wyrównana do lewej strony. Oczywiście sposób wyrównywania możemy w każdym momencie zmienić poprzez naciśnięcie odpowiedniego narzędzia na pasku lub wybranie polecenia menu FORMAT/KOMÓRKI.

9 KONIEC Wykonała: Klaudia Konieczny


Pobierz ppt "-Microsoft PowerPoint -Microsoft Word -Microsoft Excel"

Podobne prezentacje


Reklamy Google