Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klawiatura Klawiatura Klawiatura numeryczna Klawisze Klawisze Klawisze funkcyjne KlawiszeKlawisze Klawisze sterujące położeniem kursora Klawisze 2 3.

Коpie: 1
Opracowanie: mgr Barbara Benisz SP nr 20 w Rybniku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klawiatura Klawiatura Klawiatura numeryczna Klawisze Klawisze Klawisze funkcyjne KlawiszeKlawisze Klawisze sterujące położeniem kursora Klawisze 2 3."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Klawiatura Klawiatura Klawiatura numeryczna Klawisze Klawisze Klawisze funkcyjne KlawiszeKlawisze Klawisze sterujące położeniem kursora Klawisze 2 3 4 Klawisze Klawisze alfanumeryczne (znakowe) 1

4 To główny obszar klawiatury, służący do wpisywania tekstów. Ta największa grupa klawiszy zawiera wszystkie klawisze znane Ci z maszyny do pisania. Są wśród nich zarówno litery, cyfry jak i znaki specjalne. W grupie tej znajdują się również klawisze specjalne. klawisze specjalne. Zobacz jakie

5 Podczas pisania wciśnięcie przycisku ENTER powoduje przejście do kolejnego wiersza i rozpoczęcie nowego akapitu w tekście. Można go także używać do potwierdzania wyborów w oknach dialogowych.

6 Klawisz BACKSPACE (czasami oznaczony tylko strzałką), służy do usuwania litery (lub innego znaku), znajdujących się po lewej stronie kursora tekstowego

7 Za pomocą tego klawisza otrzymujemy wielkie litery. Wciśnięcie klawisza SHIFT w kombinacji z klawiszem, na którym znajdują się dwa znaki, powoduje wpisanie górnego z nich.

8 Tab Klawisz tabulacji tworzy wcięcia w akapicie dokumentu tekstowego, umożliwia przenoszenie kursora w oknach dialogowych i tabelkach.

9 Caps Lock Przycisk ten powoduje przestawienie klawiszy klawiatury na wielkie litery.

10 CtrlAlt Klawiszy tych używa się zawsze w kombinacji z innymi, w celu uruchomienia dodatkowych funkcji dostępnych w programie.

11 Niektóre z klawiszy służą do kontrolowania położenia kursora i przenoszenia go w obszarze okna danego programu. W edytorze tekstowym klawisze te pełnią następujące funkcje:

12 Ten klawisz usuwa znak znajdujący się po prawej stronie kursora

13 Insert Insert przełącza między dwiema opcjami: wstawianiem znaków, a zastępowaniem ich innymi.

14 Home Home przenosi kursor na początek wiersza. W połączeniu z klawiszem CTRL przenosi kursor na początek tekstu.

15 End Klawisz End przenosi kursor na koniec wiersza. W połączeniu z klawiszem CTRL przenosi kursor na koniec tekstu.

16 Przenosi kursor o jeden obraz ekranu w dół. Przenosi kursor o jeden obraz ekranu w górę.

17 Klawisze strzałek przenoszą kursor o jeden znak w stronę wskazywaną przez strzałkę.

18 Ta grupa klawiszy przypomina swoim układem klawiaturę kalkulatora. Cyfry na klawiaturze numerycznej są dostępne, gdy nad klawiszem Num Lock pali się lampka.

19 W górnej części klawiatury znajdują się klawisze funkcyjne. Funkcje udostępniane przez te klawisze są zależne od programu, z którym się pracuje. W większości programów wciśnięcie klawisza F1 włącza okno Pomocy.

20 Esc Esc to skrót pochodzący od ang. escape, czyli ucieczka. Za jego pomocą możesz się wycofać z ostatniej czynności.


Pobierz ppt "Klawiatura Klawiatura Klawiatura numeryczna Klawisze Klawisze Klawisze funkcyjne KlawiszeKlawisze Klawisze sterujące położeniem kursora Klawisze 2 3."

Podobne prezentacje


Reklamy Google