Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PAMIĘTAJ ! Bądź widoczny i uważny na drodze SZTANISŁAWA ZIELIŃSKA Konsultant ds. BRD

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PAMIĘTAJ ! Bądź widoczny i uważny na drodze SZTANISŁAWA ZIELIŃSKA Konsultant ds. BRD"— Zapis prezentacji:

1 PAMIĘTAJ ! Bądź widoczny i uważny na drodze SZTANISŁAWA ZIELIŃSKA Konsultant ds. BRD pilskietkkf@wp.pl

2 Piesi nocą Spójrz na kolejne slajdy. Piesi idący drogą są bez elementów odblaskowych Są zbyt późno widoczni przez kierowców pojazdów. Kierowca musi hamować w ostatniej chwili. Sytuacje takie są bardzo niebezpieczne, bo na zatrzymanie pojazdu może być za późno. Pamiętajcie, chodzimy lewą stroną drogi gęsiego i zawsze nosimy elementy odblaskowe.

3

4

5 Gdy oznakowany chodzę, jestem bezpieczny na drodze Rymowanka uczniów klasy III C Szkoły Podstawowej nr 61 im. Józefa Wybickiego w Gdańsku – 2006r.

6 Kolorowe odblaski nosi dziś Kasia, Tomek, Ola i Zdziś! Autorką rymowanki jest Magdalena Piotrowska z klasy IV a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach – 2006r.

7 Rowerzyści nocą Bezwzględnie obowiązkowe jest wyposażenie roweru i rowerzysty w elementy odblaskowe: światełka odblaskowe opaski drobne ruchome elementy kamizelki odblaskowe. Najlepiej unikać poruszania się rowerem drogą publiczną nocą.

8

9

10 Różne pory roku Kolejne slajdy przedstawiają dziecko stojące przy krawężniku: wczesną jesienią w południe, jesienią wieczorem, w jesienny deszczowy dzień, mglistego dnia, w śnieżny dzień zimowy i w południe wczesną wiosną. Spójrzcie na kolejne zdjęcia, jak jesteście widoczni, stojąc przy jezdni na krawędzi chodnika podczas różnych pór roku i dnia. Zapamiętajcie sytuacje i różnice między nimi. Odpowiedzcie, co można zrobić, by podnieść wasze bezpieczeństwo, jako pieszych użytkowników dróg.

11

12

13

14

15

16

17 W mieście W mieście jest równie niebezpiecznie, jak i poza miastem mimo, że są chodniki i ulice oraz oświetlone przejścia dla pieszych. Jednak szczególnie podczas mglistej pogody jesteśmy niedostatecznie widoczni dla innych użytkowników dróg. Pamiętajcie, by mieć zawsze na sobie elementy odblaskowe, wtedy kierujący pojazdami zauważą was dostatecznie wcześnie.

18

19

20

21 Zły przykład zachowań dorosłych dawany dzieciom

22 Niebezpieczne zachowania na skróty

23 Przechodzenie jezdni w miejscach niedozwolonych.

24

25 Prowadzenie grupy kolonijnej przez trzech opiekunó w na drodze bez pobocza

26 Prowadzenie grupy kolonijnej

27 Prawidłowo na szlaku

28 Na szlaku


Pobierz ppt "PAMIĘTAJ ! Bądź widoczny i uważny na drodze SZTANISŁAWA ZIELIŃSKA Konsultant ds. BRD"

Podobne prezentacje


Reklamy Google