Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole"— Zapis prezentacji:

1 Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole
15-19 października 2012 rok

2 Strażacy o bezpieczeństwie

3 Przypomnienie zasad ewakuacji szkoły
- słuchaj i wykonuj dokładnie polecenia nauczyciela. - bądź opanowany, nie ulegaj panice, - po przerwaniu zajęć udaj się wraz z klasą, drogą wskazywaną przez nauczyciela na miejsce zbiórki, - pomagaj osobom słabszym, - bezwzględnie podporządkowuj się osobom funkcyjnym, - nie lekceważ zagrożenia, nawet wówczas, gdy nie zagraża ci bezpośrednio.

4 STRAŻ POŻARNA: 998

5 Straż Graniczna w Radwanowicach
Z wizytą przybyli i o zasadach bezpieczeństwa mówili: - chor. Mariusz Kmiecik + DEVON (psi specjalista od wykrywania narkotyków) - sierż. sztab. Piotr Kościelnik - st. sierż. Paweł Duch + CZAKO (psi ekspert od broni i materiałów wybuchowych)

6

7 Jak się zachować gdy jednak dojdzie do kontaktu z niebezpiecznym psem?
Po pierwsze staraj się zachować spokój. Nie szarp się, bo pies chcąc Cię zatrzymać, zaciśnie szczęki jeszcze mocniej. Nie uciekaj, ponieważ pies zrobi wszystko, żeby Cię dogonić. Nie patrz mu w oczy, gdyż możesz go rozdrażnić i sprowokować do walki. Gdy dojdzie do ataku najlepszym sposobem obrony jest tzw. pozycja „żółwia”.

8 ODBLASKOWA SZKOŁA – ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DRODZE
O tym co wolno, a czego nie mówił nam Dzielnicowy Radwanowic Asp. Arkadiusz Łuczyński.

9

10

11 Jezdnię przechodź na jej prostych odcinkach, gdy nie nadjeżdża żaden pojazd i przy dobrej widoczności w obie strony. Korzystamy z pobocza idąc zawsze lewą stroną, gdy nie ma pobocza możemy iść po jezdni ale tylko w warunkach dobrej widoczności i jak najbliżej jej krawędzi oraz ustępować miejsca nadjeżdżającym pojazdom Zawsze modne światełka odblaskowe przypinaj w miejscach widocznych

12 Pierwsza pomoc czyli jak ratować
999

13 Odwiedził nas ratownik medyczny…
Wraz z Naszą Pielęgniarką Pauliną Mitońską objaśniali zasady pierwszej pomocy!

14 Zapamiętaj!!! Przy zgłaszaniu wezwania należy podać (istotna kolejność): 1. miejsce zdarzenia 2. rodzaj zdarzenia (wypadek drogowy, wypadek w pracy, etc.) 3. liczbę poszkodowanych 4. stan poszkodowanych 5. imię i nazwisko wzywającego pomocy 6. numer telefonu, z którego dzwonimy Oddychanie Sprawdź czy poszkodowany oddycha. * Pochyl się nad poszkodowanym * Staraj się usłyszeć szmer wdychanego/wydychanego powietrza * Obserwuj ruchy klatki piersiowej

15

16 KONIEC . . . Tegoroczny Tydzień Bezpieczeństwa w szkole zorganizowali:
mgr Paulina Mitońska mgr Paulina Dudzik mgr Józef Molik Prezentacje przygotowała: mgr Paulina Dudzik


Pobierz ppt "Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google