Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Damian Przezdębski Kl.VI Szkoła Podstawowa nr 47 Dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących Zabrze 41-800 ul. H. Sienkiewicza 43 Opiekun: Mariusz Wojciechowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Damian Przezdębski Kl.VI Szkoła Podstawowa nr 47 Dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących Zabrze 41-800 ul. H. Sienkiewicza 43 Opiekun: Mariusz Wojciechowski."— Zapis prezentacji:

1 Damian Przezdębski Kl.VI Szkoła Podstawowa nr 47 Dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących Zabrze ul. H. Sienkiewicza 43 Opiekun: Mariusz Wojciechowski

2 Zachowanie na przystankach komunikacji miejskiej

3 TAK Oczekując na autobus, stój dość daleko od krawężnika. Przechodź zawsze po odjechaniu autobusu.

4 Nie przechodź przed autobusem, poczekaj aż odjedzie. Nie przechodź za przejeżdżającym autobusem. NIE

5 Przechodzenie przez jezdnię

6 Przejściedlapieszychoznakowane jest ZEBRĄ Przejście dla pieszych oznakowane jest ZEBRĄ Dodatkowooznaczoneznakiem Dodatkowo oznaczone znakiem Przejście dla pieszych

7 Zatrzymaj się przed krawężnikiem. Spójrz w lewą stronę. Spójrz w prawą stronę. Przechodzenie przez jezdnię na przejściach dla pieszych

8 Spójrz ponownie w lewą stronę. przechodź Spoglądając w lewo, spokojnie przechodź przez jezdnię. Na środku jezdni, nie zatrzymując się, spójrz w prawo.

9 Nie przechodź przez jezdnię, jeżeli po drugiej stronie widzisz łańcuchy.Nigdy nie przechodź na ukos. Możesz przechodzić przez jezdnię poza przejściami dla pieszych, jeżeli w odległości 100 m nie ma przejścia. Nie przechodź przez jezdnię, gdy nie widzisz nadjeżdżających pojazdów 9na zakręcie, przed pagórkiem, za stojącym samochodem. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściami dla pieszych

10 Zachowanie na chodniku

11 Chodnik służy nie tylko tobie, nie tarasuj go. Nie stój nigdy w pobliżu jezdni, mimo że stoisz na chodniku.

12 Zaczekaj aż wyładują towar lub zachowując ostrożność obejdź samochód wychodząc na jezdnię, Jeżeli na chodniku są wykonywane roboty, to zachowując ostrożność, przejdź na drugą stronę. Uważaj na wyjeżdżające samochody z bramy!

13 Bądź widoczny na drodze

14 Po zmroku, pieszy w ciemnej odzieży widziany jest przez kierowcę z odległości metrów (na światłach mijania). Przy prędkości 90 km/h, samochód pokonuje 25 metrów w ciągu jednej sekundy, co praktycznie nie daje kierowcy czasu na reakcję. Warto dodać, że droga hamowania przeciętnego pojazdu osobowego z prędkości 90km/h na suchej, asfaltowej nawierzchni wynosi ok. 81m. Pieszy wyposażony w elementy odblaskowe widoczny jest już nawet z odległości przekraczającej 200 metrów. Poruszając się po zapadnięciu zmroku, używaj elementów odblaskowych na ubraniu, tornistrze lub plecaku. Możesz także używać latarki, ale nie oślepiaj nadjeżdżających kierowców.

15 BIBLIOGRAFIA: zasoby internetowe KONIEC


Pobierz ppt "Damian Przezdębski Kl.VI Szkoła Podstawowa nr 47 Dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących Zabrze 41-800 ul. H. Sienkiewicza 43 Opiekun: Mariusz Wojciechowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google