Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak moje miasto jeździ z głową !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak moje miasto jeździ z głową !"— Zapis prezentacji:

1 Jak moje miasto jeździ z głową !

2 Rowerzyści a przepisy drogowe
Rowerzysta – zgodnie z polskimi przepisami – jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, takim jak kierowca samochodu i motocyklista. Ma więc prawa, ale i obowiązki. W ubiegłym roku doszło do 4665 wypadków z udziałem rowerzystów, w których zginęło 317 osób, a 4532 zostało rannych. W porównaniu z 2011 r. nieznacznie wzrosła liczba wypadków i rannych. W większości przypadków (48 proc.) winni byli kierowcy samochodów i motocyklistów. Rowerzyści spowodowali 37 proc. wypadków.

3 Wyposażenie roweru. Rowerzyści raczej nie posiadają podstawowych elementów wyposażenia. Nie jeżdżą w kasku czy w odblaskowej kamizelce. Karty rowerowej również nie posiadają ,ponieważ nie jest to kontrolowane.

4 Jak są postrzegani piesi?
Przez kierowców piesi są postrzegani jako osoby, które najczęściej łamią przepisy ruchu drogowego. Przechodzą w miejscach nie dozwolonych lub na czerwonym świetle.

5 Jak są postrzegani kierowcy ?
Kierowcy postrzegani są jako osoby, które najczęściej łamią przepisy ruchu drogowego. Nadmierna prędkość Jazda pod wpływem alkoholu. Przejazd na czerwonym świetle.

6 Niebezpieczne miejsca w Koninie.
Skrzyżowanie przy ulicach Jana Pawła z Rudzicką. Brak pasów przy przystanku Jana Pawła + M.C. Skłodowskiej.  Rondo na skrzyżowaniu Paderewskiego i Kleczewskiej. Brak chodnika za kanałem Warta-Gopło. Okolice Wiaduktu Briańskiego. Aleje 1 Maja. Rondo Miast Partnerskich.

7 Jak zwiększyć bezpieczeństwo na drogach?
Według Ankietowanych: Więcej ścieżek rowerowych. Więcej patroli policyjnych w okolicach szkół. Dodatkowe przejścia dla pieszych. Częstsze kontrole rowerzystów. Lepsze oznakowanie dróg. Patrole policji przy przejściach dla pieszych. Więcej fotoradarów,

8 Autorki Julita Cieślak Natalia Komisarek Karolina Kozłowska
Julia Siupa


Pobierz ppt "Jak moje miasto jeździ z głową !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google