Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest dla nas tolerancja? W ogólnym znaczeniu to otwarte, obiektywne i szanujące podejście wobec odmiennych od własnych postaw, zachowań i cech drugiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest dla nas tolerancja? W ogólnym znaczeniu to otwarte, obiektywne i szanujące podejście wobec odmiennych od własnych postaw, zachowań i cech drugiego."— Zapis prezentacji:

1

2 Czym jest dla nas tolerancja? W ogólnym znaczeniu to otwarte, obiektywne i szanujące podejście wobec odmiennych od własnych postaw, zachowań i cech drugiego człowieka.

3 Czym jest dla nas empatia? To zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób, umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość.

4 Kto narażony jest na brak tolerancji? Uchodźcy Migranci i ich rodziny Kobiety Osoby niepełnosprawne Chorzy na HIV/AIDS Mniejszości narodowe Mniejszości religijne i wyznaniowe Homoseksualiści Ludzi należących do subkultur

5 Przyczyny nietolerancji Złe wychowanie Kościół Strach przed nieznanym Egoizm Przyswojenie sobie stereotypów kulturowych Presja opinii publicznej

6 Jakie są granice tolerancji? Czego nie tolerujemy? agresywne zachowanie, narażanie życia i zdrowia innych, terroryzmu, przemocy i szantażu; brak poszanowania prywatności i intymności, psychiczne i fizyczne znęcanie się nad innymi.

7 Ważne daty 16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji 9 listopada - Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem 21 marca – Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową 5 maja- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

8 Tolerancja wobec osób niepełnosprawnych Uprzedzenia i stereotypy funkcjonujące w społeczeństwie na temat osób niepełnosprawnych są główną przyczyną trudności w ich pełnej rewalidacji i rehabilitacji. Idea integracji, czyli ich pełnego włączenia w życie społeczne, wymaga zmiany postaw negatywnych na pozytywne: tolerancji, akceptacji, współdziałania

9 Tolerancja wobec innych ras

10 Tolerancja wobec innych orientacji seksualnych

11 Tolerancja wobec wyznawców innych religii

12 Tolerancja wobec różnych przekonań politycznych

13 Tolerancja wobec innych kultur

14 Tolerancja w szkole

15 Jesteśmy tolerancyjni i uczymy się tolerancji

16 Każdy inny, wszyscy równi


Pobierz ppt "Czym jest dla nas tolerancja? W ogólnym znaczeniu to otwarte, obiektywne i szanujące podejście wobec odmiennych od własnych postaw, zachowań i cech drugiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google