Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najdziwniejsze zwierzęta świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najdziwniejsze zwierzęta świata"— Zapis prezentacji:

1 Najdziwniejsze zwierzęta świata
Wyrak Filipiński

2 Wyrak Filipiński Wyrak filipiński to małe zwierzątko z ogromnymi oczami. Należy do drapieżnych ssaków naczelnych. Ma od 15 do 18 cm wysokości. Za dnia leniwie i prawie bez ruchu siedzi na gałęziach, nocą poluje. Krótka szyja jest bardzo zwrotna i umożliwia obrót głowy prawie o 180 stopni. To niepozorne zwierzę ma świetną skoczność, maksymalnie nawet do 6 m. Co ciekawe, wyraki mają świetny wzrok i słuch. Turystów hipnotyzują obojętnym, ale jakże przyciągającym spojrzeniem...

3 Wyrak Filipiński Dzięki bardzo długim nogom to niewielkie zwierzę może skakać między drzewami na odległość 6 m (przy długości ciała ok. 20 cm). Jest spokrewniony z wyrakiem sundajskim. Jego ogon jest prawie dwukrotnie dłuższy, niż całe jego ciało, które ma 15 cm. Zwierzę aktywne głównie nocą, owadożerne. Żyje w grupach rodzinnych. Śpi zawsze z jednym okiem otwartym. Jego oczy mają ponad 3 cm średnicy.

4 Zdjęcia

5 Ciekawostki Wyrak, wielkooki zwierzak należący do naczelnych potrafi wydobyć z siebie ultradźwięki, niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Dysponując czymś w rodzaju prywatnego kanału komunikacyjnego, zwierzęta te mogą się wzajemnie ostrzegać przed drapieżnikami (np. jaszczurkami, wężami i ptakami, które nie słyszą tak wysokich częstotliwości) albo podsłuchiwać owady, co zwiększa ich szansę na obiad.

6 Źródła

7 Dziękuję za uwagę!!! Adam Zalewski


Pobierz ppt "Najdziwniejsze zwierzęta świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google