Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karolina Łukaszewicz kl. IId. 1. ANOREKSJAANOREKSJA 2. PRZYCZYNYPRZYCZYNY 3. Zmiany psychiczne i fizyczneZmiany psychiczne i fizyczne 4. Zmiany psychiczne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karolina Łukaszewicz kl. IId. 1. ANOREKSJAANOREKSJA 2. PRZYCZYNYPRZYCZYNY 3. Zmiany psychiczne i fizyczneZmiany psychiczne i fizyczne 4. Zmiany psychiczne."— Zapis prezentacji:

1 Karolina Łukaszewicz kl. IId

2 1. ANOREKSJAANOREKSJA 2. PRZYCZYNYPRZYCZYNY 3. Zmiany psychiczne i fizyczneZmiany psychiczne i fizyczne 4. Zmiany psychiczne i fizyczneZmiany psychiczne i fizyczne 5. PRO - ANAPRO - ANA 6.Typowa strona pro ana zawiera następujące elementy:Typowa strona pro ana zawiera następujące elementy: 7. FAKTY I MITYFAKTY I MITY 8. Główne cele leczenia anoreksji:Główne cele leczenia anoreksji: 9. NIE MOŻNA SĄDZIĆ, ŻE DOPÓKI KTOŚ JE I NIE SKŁADA SIĘ TYLK...NIE MOŻNA SĄDZIĆ, ŻE DOPÓKI KTOŚ JE I NIE SKŁADA SIĘ TYLK... 10. Nie pozwólmy, by anoreksja była wzrokiem śmierci!Nie pozwólmy, by anoreksja była wzrokiem śmierci! 11. BIBLIOGRAFIABIBLIOGRAFIA

3 Jadłowstręt psychiczny –zaburzenie odżywiania, polegające na celowej utracie wagi wywołanej i podtrzymywanej przez osobę chorą.

4 Elementy brane pod uwagę jako potencjalne przyczyny anoreksji można podzielić na następujące grupy: o czynniki biologiczne, o czynniki psychologiczne, o czynniki socjologiczne i kulturowe.

5 nastroje depresyjne znaczna utrata włosów bezsenność niskie ciśnienie krwi omdlenia bóle głowy anemia zachowania obsesyjne

6 Termin odnoszący się do promocji anoreksji jako stylu życia, który jest świadomym wyborem, a nie zaburzeniem psychicznym. Znakiem rozpoznawczym w życiu codziennym jest czerwona bransoletka. Nastolatki identyfikujące się z pro-ana nazywają siebie "porcelanowymi motylami" bądź "motylkami".

7 10 przykazań pro ana (przykładowo: jedzenie jest twoim wrogiem, lepiej być chudą, niż zdrową); 40 powodów dla, których warto być chudą (przykładowo: wszyscy ci zazdroszczą, wraz z ubytkiem wagi wzrasta pewność siebie) tzw. thinspiracje - zdjęcia niezwykle chudych aktorek i modelek, wiersze i piosenki, które stanowią motywację do odchudzania; linki do stron z tabelami zawierającymi informacje dot. kaloryczności różnych produktów, stron poświęconych dietom i ćwiczeniom fizycznym; linki do innych stron pro ana.

8 Anoreksja to fanaberia młodych dziewczyn - FAŁSZ Anoreksja to poważne zaburzenie o podłożu psychicznym. Nie da się go przerwać przez uregulowanie jedzenia, niezbędna jest psychoterapia. - PRAWDA Anoreksja dotyczy tylko kobiet. - FAŁSZ Kobiety to większość pacjentek, jednak choruje coraz więcej mężczyzn. - PRAWDA http://www.google.pl/imgres?q=anoreksja&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1366&bih=597&tbm=isch&tbnid=pL4-qI3VzmXYpM:&imgrefurl=http://tylko- chwila.blogspot.com/2011/02/anoreksja-choroba-ciaa-i-duszy.html&docid=- rADHTD1j4FH2M&imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_lyvekT0dN5I/TVGMTrf2WKI/AAAAAAAAAIk/loa7N3AFZv0/s1600/usykhajushhaja_krasota_05.jpg&w=421&h=614&ei=HX7CToaEKKXk4Q ShhPySDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=1070&vpy=136&dur=1382&hovh=271&hovw=186&tx=122&ty=142&sig=114143870330142327442&page=1&tbnh=112&tbnw=85&start=0&ndsp=31&v ed=1t:429,r:8,s:0

9 przywrócenie normalnej masy ciała, a także leczenie ewentualnych fizycznych następstw długotrwałego niedożywienia; leczenie problemów psychicznych związanych z zaburzonym jedzeniem; wyeliminowanie zachowań i myśli, które towarzyszyły zaburzonemu jedzeniu, głównie celem zapobiegnięcia nawrotowi choroby.

10 Anoreksja zaczyna się dużo wcześniej i rozgrywa przede wszystkim w psychice.

11

12 http://www.anoreksja.org/ http://anoreksja.mam-efke.pl/index.php http://pl.wikipedia.org/wiki/Jad%C5%82owstr %C4%99t_psychiczny http://pl.wikipedia.org/wiki/Pro-ana


Pobierz ppt "Karolina Łukaszewicz kl. IId. 1. ANOREKSJAANOREKSJA 2. PRZYCZYNYPRZYCZYNY 3. Zmiany psychiczne i fizyczneZmiany psychiczne i fizyczne 4. Zmiany psychiczne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google