Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Targi Top 20091 Fundacja LEPSZE DNI Wrocław, dnia 20maja 2009.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Targi Top 20091 Fundacja LEPSZE DNI Wrocław, dnia 20maja 2009."— Zapis prezentacji:

1 Targi Top Fundacja LEPSZE DNI Wrocław, dnia 20maja 2009

2 Targi Top FUNDACJA LEPSZE DNI rozpoczynająca dopiero swoją działalność we Wrocławiu - została utworzona przez rodziców dzieci niepełnosprawnych w celu niesienia pomocy potrzebującym niepełnosprawnym : dzieciom, młodzieży i dorosłym. Fundacja w pełni rozumie potrzeby/problemy niepełnosprawnych, ponieważ wszyscy mamy podobne problemy na co dzień. Sytuacja niepełnosprawnych w naszych polskich realiach wygląda tragicznie, począwszy od głodowych rent, zasiłków czy świadczeń społecznych, barierach architektonicznych, a skończywszy na drogiej rehabilitacji czy drogiego sprzętu do rehabilitacji. Chcemy zmieniać otaczającą nas szarą rzeczywistość i stąd też pomysł na naszą fundację i jej nazwę. Chcemy aby niepełnosprawnym ludziom żyło się lepiej i mieli po prostu LEPSZE DNI. Fundacja LEPSZE DNI działa jako organizacja non-profit, ma statut OPP. Wszelkie nasze działania będą charytatywne o charakterze zdrowotnym i edukacyjnym, promocja sportu i wiedzy medycznej.

3 PODOPIECZNI FUNDACJI LEPSZE DNI Targi Top Karol (6lat) uroczy z charakterkiem wcześniak z 26tyg.ciąży, ważył 800g, ma mózgowe porażenie dziecięce, duże uszkodzenia mózgu, padaczkę i retinopatię wcześniaczą. Nie widzi od urodzenia(miał 5operacji okulistycznych), nie chodzi, nie mówi, nie gryzie, nie przeżuwa, b.mocno opóźniony rozwój psychoruchowy. CELE: maksymalne usprawnianie (pionizacja) i nauka podstawowych czynności poprzez stałą rehabilitację w domu i na turnusach rehabilitacyjnych, zakup sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, pomocy dydaktyczno-edukacyjnych.

4 Targi Top Agata przesympatyczna, inteligentna, dowcipna 28-latka, niepełnosprawna od urodzenia, obecnie na wózku. Była wcześniakiem, ma mózgowe porażenie dziecięce cztero kończynowe spastyczne, dyskopatię, problemy logopedyczne. Mimo wielkiej niepełnosprawności i słabego zdrowia ukończyła psychologię. CELE: rehabilitacja w domu (problemy z transportem) przez specjalistów, zakup sprzętu ortopedycznego i do rehabilitacji, pozyskanie wolontariuszy.

5 Targi Top Monika ambitna 18-latka. Jest niepełnosprawna od urodzenia. Ma mpd. porażenie cztero kończynowe spastyczne. Dzięki systematycznej rehabilitacji stanęła na nogi i chodzi o kulach. W swych dążeniach do celu jest nieugięta, ćwiczy w pocie, bólu, na szczęście Jej ciężka praca przynosi efekty. CELE: dążenie do samodzielnego chodzenia bez kul poprzez rehabilitacje w domu i na turnusach rehabilitacyjnych.

6 Targi Top Szymon bystry 9-latek ciekawy świata i ludzi. Choruje na mpd od urodzenia, spowodowane wylewami okołoporodowymi. Nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, ale pełza i przewraca się z pleców na brzuch i odwrotnie. Dobrze rozwija się intelektualnie, mówi, je w miarę samodzielnie. CELE: specjalistyczna rehabilitacja na co dzień oraz turnusy rehabilitacyjne, zakup sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego.

7 Targi Top Patrycja (6lat) pogodna, pracowita, ciekawa ludzi i świata urodziła się z poważnym uszkodzeniem centr. układu nerwowego, niepełnosprawna od urodzenia. Nie chodzi samodzielnie, duże opóźnienie psychoruchowe, ma padaczkę lekooporną, mówi pojedyńcze wyrazy, uczęszcza do przedszkola z przyjemnością. CELE : specjalistyczna wielokierunkowa rehabilitacja na co dzień i turnusy rehabilitacyjne.

8 Targi Top Maciuś sympatyczny obserwator(4latka) wcześniak z 27 tyg. ciąży. Przez półtora roku był zupełnie niesprawny fizycznie (leżał, nie obracał się na boczki, nie miał kontaktu ze światem ). Pierwsze diagnozy były bardzo niepomyślne: dziecięce porażenie mózgowe, hipoplazja ciała modzelowatego robaka, zespół Westa, niedosłuch. Aktualnie stan Maciusia, dzięki systematycznej rehabilitacji, jest stanowczo lepszy. Maciuś zaczął chodzić, jest wesoły, ma lepszy kontakt z otoczeniem. Niestety wciąż nie mówi, nie rozumie mowy, nie wskazuje na swoje potrzeby, nie gryzie i nie przeżuwa. CELE: stała rehabilitacja na co dzień i na turnusach logopedycznych.

9 Targi Top Maciek ciekawy świata (7lat) od urodzenia choruje na lekooporną padaczkę, której przyczyny, mimo wykonania wielu badań nie ustalono. Maciuś w pierwszym roku życia miał ponad 250 napadów, podczas których na długo tracił przytomność. Choroba zakłóciła i spowolniła Jego rozwój. Obecnie dzięki intensywnej i wielokierunkowej rehabilitacji Maciek potrafi chodzić trzymany za rączkę, próbuje sam jeść. Niestety nie mówi i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie mówił. CELE: stała rehabilitacja w miejscu zamieszkania i na turnusach rehabilitacyjnych.

10 Targi Top Karolina miła 16latka, wcześniak z ciąży mnogiej, od urodzenia niepełnosprawna, mpd czterokończynowe, umiarkowane upośledzenie umysłowe. Miała 5 operacji ortopedycznych, 3 operacje nefrologiczne i 1 operację okulistyczną, wiele już przeszła. Obecnie jest na wózku, ale próbuje samodzielnie chodzić przy balkoniku. CELE: stała rehabilitacja w miejscu zamieszkania oraz na turnusach rehabilitacyjnych, zakup sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego.

11 Wiktor (10lat) wesoły, miłośnik gier komputerowych. Niepełnosprawny od urodzenia : mózgowe porażenie dziecięce oraz niedosłuch w znacznym stopniu, aby słyszeć musi ciągle nosić specjalne aparaty. Porusza się o kulach, balkoniku i na wózku. CELE: stała rehabilitacja w miejscu zamieszkania i na turnusach rehabilitacyjnych oraz zakup sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego. Targi Top

12 Piotr pogodny młodzieniec otwarty na ludzi, niepełnosprawny od urodzenia – choruje na mpd czterokończynowe spastyczne, nie stoi samodzielnie, ale porusza się o kulach, nie widzi bez okularów- ponieważ cierpi na niedowidzenie w znacznym stopniu. CELE: zbiera na leczenie, rehabilitacje na turnusach rehabilitacyjnych i w miejscu zamieszkania oraz na opłacanie nauki w specjalnej szkole średniej (płatnej). Targi Top

13 Targi Top PLANY I ZAMIERZENIA FUNDACJI LEPSZE DNI NA ROK Uruchomienie w czasie wakacji świetlicy socjoterapeutycznej dla niepełnosprawnych - Uruchomienie salki do masażu, rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej. -Pomoc materialna i niematerialna związana z dofinansowaniem leczenia, rehabilitacji, sprzętu i turnusów rehabilitacyjnych. -Organizacja imprez, koncertów, loterii i aukcji na rzecz potrzebujących. -Starania o dotacje z funduszy unijnych. -Pokazy specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. -Organizacja pogadanek, wykładów o tematyce zdrowotnej i edukacyjnej. -Nawiązanie współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi. -Udział w szkoleniach, konferencjach, debatach. -Zastosowanie metody TOMATISA jako formy muzykoterapii. -Pozyskiwanie środków od sponsorów na działania statutowe. -Poszukiwanie lokalu na bazę terapeutyczno-rehabilitacyjną.

14 Targi Top Kontakt: Fundacja LEPSZE DNI KRS Regon NIP: BRE Bank Nr konta: ul. Częstochowska 51, Wrocław prezes: Katarzyna Szpruta, tel. Kom.:


Pobierz ppt "Targi Top 20091 Fundacja LEPSZE DNI Wrocław, dnia 20maja 2009."

Podobne prezentacje


Reklamy Google