Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oddział zerowy brał udział w akcji Ćwiczyć każdy może organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Realizując projekt prowadzono różne aktywne zajęcia wychowania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oddział zerowy brał udział w akcji Ćwiczyć każdy może organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Realizując projekt prowadzono różne aktywne zajęcia wychowania."— Zapis prezentacji:

1 Oddział zerowy brał udział w akcji Ćwiczyć każdy może organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Realizując projekt prowadzono różne aktywne zajęcia wychowania przedszkolnego, tak aby uświadomić dzieciom, że ruch i sport wcale nie muszą być nudne, a mogą dostarczać wiele radości i pożytku dla zdrowia. Każde z zajęć usprawniało inne części ciała i było przeprowadzane w odmienny sposób. Ponadto dzieci codziennie w miarę możliwości pogodowych miały zapewniany ruch na świeżym powietrzu, były to spacery po okolicy, zabawy terenowe lub zabawy na boisku szkolnym z użyciem różnych przyborów: woreczków do ćwiczeń, piłek, krążków.

2 1. Ćwiczenia gimnastyczne doskonalące ogólną sprawność dzieci oraz odpowiednie reagowanie na zwycięstwo i porażkę – zawody w rzędach. 2. Ćwiczenia gimnastyczne Ruch jest ważny – doskonalenie skoków, czworakowania i równowagi. 3. Dobrze - zdrowo wykorzystany czas- ćwiczenia gimnastyczne wzmacniające mięśnie grzbietu, rąk i nóg z użyciem kocyków. 4. Zagadkowy zwierzyniec – ćwiczenia gimnastyczne połączone z rozwiązywaniem zagadek, doskonalące szybkie reagowanie na sygnał nauczyciela.

3 ZAWODY W RZĘDACH

4 ZAJĘCIA RUCH JEST WAŻNY

5 ZAJĘCIA DOBRZE – ZDROWO WYKORZYSTANY CZAS

6 ZAJĘCIA ZAGADKOWY ZWIERZYNIEC

7 SPACERY PO OKOLICY

8 ZABAWY W TERENIE

9 ZABAWY NA BOISKU SZKOLNYM

10 Dzieci bardzo aktywnie biorą udział we wszystkich zajęciach ruchowych, przynoszą one im wiele radości i pożytku dla ich kondycji fizycznej i zdrowia. Ewelina Pacek


Pobierz ppt "Oddział zerowy brał udział w akcji Ćwiczyć każdy może organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Realizując projekt prowadzono różne aktywne zajęcia wychowania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google