Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREWENCJA - MONITORING - WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREWENCJA - MONITORING - WINDYKACJA NALEŻNOŚCI"— Zapis prezentacji:

1 PREWENCJA - MONITORING - WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

2 Usługa Prewencja - Monitoring - Windykacja Należności
Usługa Prewencja - Monitoring - Windykacja Należności jest jednym z najtańszych i najbardziej skutecznych narzędzi powodujących poprawę terminowości płatności należności przez kontrahentów. Podstawową korzyścią tej usługi jest zwiększenie dyscypliny płatniczej odbiorców. Monitoring należności powoduje bowiem, iż opóźnienia w płatnościach są ograniczane do minimum, co pozwala oszczędzić nie tylko czas ale przede wszystkim pieniądze naszych Klientów. Nasza Usługa to także kontrola należności zagrożonych. Dzięki częstym kontaktom z dłużnikami mamy szybką informację czy zatory płatnicze są spowodowane chwilowymi trudnościami dłużnika czy raczej są już zapowiedzią jego upadłości lub bankructwa. W takich przypadkach szybka i rzetelna informacja jest bardzo cenna, pozwala bowiem na szybkie podjęcie działań zabezpieczających.

3 Co daje nasza usługa? trzy usługi w jednej cenie: prewencja, monitoring, windykacja szybką reakcję wierzyciela na powstanie zaległości w płatnościach oszczędności finansowe związane z terminowym opłacaniem należności przez kontrahentów, nawet do kilku tysięcy złotych rocznie eliminacja zatorów płatniczych oszczędność czasu bezzaliczkowe prowadzenie spraw procesowych i egzekucyjnych

4 NALEŻNOŚĆ MONITOROWANA
PREWENCJA NALEŻNOŚCI Pieczęć prewencyjna jest to narzędzie dzięki któremu możliwe jest dyscyplinowanie kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań. Pieczęć prewencyjna umieszczana jest na wystawianych fakturach i zawiera informację iż w przypadku braku terminowej zapłaty należność zostanie zlecona do windykacji POLEXIMP Sp. z o.o. NALEŻNOŚĆ MONITOROWANA Informujemy, że niniejsza faktura jest monitorowana. W przypadku nieterminowej zapłaty należność zostanie zlecona do windykacji POLEXIMP Sp. z o.o.

5 MONITORING NALEŻNOŚCI
Monitoring należności to usługa dla firm, które chcą przede wszystkim poprawić terminowość spłat swoich należności i równocześnie zależy im na bezpieczeństwie i monitorowaniu tego procesu. Otrzymanie zestawienia zleceń (on-line) Brak zapłaty w ciągu 7 dni - ponowny fax lub do kontrahenta Brak zapłaty w ciągu 14 dni – kolejny kontakt telefoniczny Telefon z przypomnieniem - dzień zapłaty faktury Brak zapłaty w ciągu 21 dni – wezwanie do zapłaty

6 WINDYKACJA NALEŻNOŚCI
W przypadku gdy kontrahent pomimo telefonicznych i pisemnych wezwań do zapłaty nie reguluje zaległych należności rozpoczynamy działania na drodze postępowania sądowego. Na tym etapie staramy się o uzyskanie nakazu zapłaty lub wyroku oraz ustanowieniu odpowiednich zabezpieczeń na majątku dłużnika. Nasze działania nie ograniczają się tylko do uzyskania tytułu egzekucyjnego ale również na dochodzeniu należności na drodze egzekucji komorniczej. Nasz zespół posiada odpowiednie doświadczenie które w połączeniu z naszym potencjałem techniczno- organizacyjnym pozwalają nam zagwarantować usługi na najwyższym poziomie.

7 KONTAKT Marek Kowalewicz Tel. 600 382 471
POLEXIMP Sp. z o.o. ul. Swobodna 30/17, Białystok KRS: , NIP: Tel.: Dział Monitoringu: Dział Windykacji: Biuro handlowe: ul. E. Orzeszkowej 32, Lok. 510 Białystok Fax:


Pobierz ppt "PREWENCJA - MONITORING - WINDYKACJA NALEŻNOŚCI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google