Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Rzeźba w Książce’’. Upodobania twórcy zawsze nawiązywały do recyklingu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął od malarstwa, później w swoich pracach zaczął.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Rzeźba w Książce’’. Upodobania twórcy zawsze nawiązywały do recyklingu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął od malarstwa, później w swoich pracach zaczął."— Zapis prezentacji:

1 „Rzeźba w Książce’’

2

3 Upodobania twórcy zawsze nawiązywały do recyklingu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął od malarstwa, później w swoich pracach zaczął stosować techniki rzeźbiarskie i multimedia, czego wynikiem była między innymi ludzka czaszka złożona z kaset magnetofonowych. Obecnie jego materiałem pozyskanym z recyklingu stały się właśnie książki. Takie ich „praktyczne” wykorzystanie jednych może przyprawić o zawrót głowy, zaś drugich zainspirować do pójścia dalej, przekroczenia granicy klasycznej definicji sztuki i stworzenia być może równie czegoś nowatorskiego.

4

5 Artysta potrafi spojrzeć na różne rzeczy zupełnie z innego punktu widzenia, dając przedmiotom drugie życie. Dettmer pozbawiając książki ich poznawczej funkcji, przekształca je w abstrakcyjne „rzeźby”, które nabierają walorów estetycznych, stając się oryginalnym dziełem sztuki. Ten zaskakujący efekt artysta osiąga za pomocą noży i narzędzi chirurgicznych, którymi przedziera się przez obrazy i idee, krojąc strony książki w taki sposób, by uwydatnić każdy jej fragment. Jak sam podkreśla – niczego nie przemieszczam, ani nie wklejam na nowo, tylko usuwam.

6 O docenieniu sztuki Dettmera, świadczy to, że zagościła ona już w kilku galeriach na świecie. W Europie jego prace znajdują się w barcelońskiej Galerii MiTo. Ekspozycje artysty były wystawiane również w kilku muzeach, na uniwersytetach, a także w ośrodkach sztuki między innymi w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, czy Azji. Dettmer korzystając z tak bogatego surowca, jak makulatura, nie musi obawiać się o brak zajęcia, swój warsztat artystyczny może nieustannie doskonalić, nadając starym książkom zupełnie nowe życie i oblicze.

7

8

9

10 Rzeźba została stworzona przez Davida Kracova na cześć Rabina Yossi Raichika. Stanowi nagrodę Rabbi Raichik Memorial Award, a przede wszystkim jest Księgą Życia. Każdy z motyli został ręcznie malowany i wygięty. Book of Life ma pół metra wysokości i została wykonana z metalu. Motyle są uhonorowaniem w pracy Kracova, który wierzy, że reprezentują one strony delikatności i wartości życia dziecka.

11

12 Guy Laramée. Jego sztuka to mieszanka kulturalnego przekazu jaki niosą ze sobą książki z rzeźbą, która istniała jeszcze przed samymi książkami. Guy postanowił pomieszać te 2 światy i zaczął rzeźbić w materiale całkowicie (jakby można pomyśleć) do tego nie przeznaczonym. Grube opasłe tomy książek okazały się jednak bardzo wdzięcznym materiałem dla artysty.

13

14

15


Pobierz ppt "„Rzeźba w Książce’’. Upodobania twórcy zawsze nawiązywały do recyklingu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął od malarstwa, później w swoich pracach zaczął."

Podobne prezentacje


Reklamy Google