Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fragmenty z książki „Dobrego dnia”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fragmenty z książki „Dobrego dnia”"— Zapis prezentacji:

1 Fragmenty z książki „Dobrego dnia”
Styczeń Fragmenty z książki „Dobrego dnia” w której zawarte są myśli św. Ojca Pio

2 .....duszo moja, Zacznij dzisiaj czynić dobro, ponieważ do tej pory nie zrobiłaś niczego dobrego.
.....Postępujmy więc tak, aby [Bóg] nie widział w nas nic innego, jak tylko samo dobro (TN, w: Epist. Iv; s. 878).

3 Kto ma czas, ten niech go nie traci i nie czeka na chwilę dogodną
Kto ma czas, ten niech go nie traci i nie czeka na chwilę dogodną. Nie odkładajmy do jutra tego, co możemy zrobić dzisiaj. Powiedzeniem: "Zrobię to później" wybrukowany jest przedsionek piekła... a zresztą, któż może nas zapewnić, że jeszcze jutro żyć będziemy? (TN, w: Epist. Iv; s. 877n).

4 Ach. jakże cenną wartością jest czas
Ach! jakże cenną wartością jest czas! Szczęśliwi ci, którzy potrafią go dobrze wykorzystać, ponieważ w dniu sądu wszyscy będą musieli ściśle zdać z niego sprawę przed Najwyższym Sędzią. (CS, nr 65, s. 169) San Giovanni Rotondo - dziś

5 Miłość nie cierpi zwlekania
Miłość nie cierpi zwlekania. Trzej Królowie, zaledwie przybyli [do Jezusa], nie szczędzili trudu, by poznać i pokochać Tego, który pod wpływem łaski Bożej zdobył ich serca, obdarzając taką miłością, która chce się poświęcać, (m, w: Epist. w, s. 887).

6 Zawsze powinniśmy zachowywać nienaruszonymi dwie cnoty, a mianowicie: łagodność wobec bliźniego i świętą pokorę przed Bogiem. (Epist. III, s. 944).

7 Dzięki łasce Bożej jesteśmy u zarania Nowego Roku
Dzięki łasce Bożej jesteśmy u zarania Nowego Roku. Czy ujrzymy jego koniec, to tylko sam Bóg wie. Ten rok powinien być całkowicie poświęcony wynagradzaniu błędów przeszłości i czynieniu [ dobrych] postanowień na przyszłość. (TN, w: Epist. Iv; s. 878).

8 Przez cały czas twego ziemskiego bytowania ucz się znosić gorycz,
Tylko Bogu oddawaj chwałę, a nie ludziom; czcij swego Stwórcę, a nie marne stworzenie. Przez cały czas twego ziemskiego bytowania ucz się znosić gorycz, aby móc uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa (LCS, 1 października 1971, 30).

9 Niech cię nie przerażają liczne zasadzki tej piekielnej bestii.
Pan Jezus, który zawsze jest z tobą, będzie walczył razem z tobą. Nie dopuści nigdy, abyś upadł/a i został/a pokonany/a (Epist. III, s. 49).

10 Przerażająca jest sprawiedliwość Boża
Przerażająca jest sprawiedliwość Boża. Ale nie zapominajmy, że również Jego miłosierdzie jest nieskończone (GP, s. 138).   Starajmy się, aby służyć Panu Bogu z całego serca i z całej woli. Wówczas On da nam więcej, niż na to zasługujemy ( GP, s. 180).

11 Zawsze pamiętaj o tym, że Bóg wszystko widzi! (AdFP, s. 554)
Starajmy się nauczyć tego, aby we wszystkich wydarzeniach ludzkich rozpoznawać i czcić wolę Boga (Epist. III, s. 55).

12 W życiu duchowym trzeba ciągle iść do przodu i nigdy się nie cofać.
W przeciwnym razie stanie się [z nami] tak, jak dzieje się z łodzią, która zamiast płynąć do przodu, zatrzymuje się, a wówczas wiatr ją cofa (AdFP, s. 554).

13 Górą świętych jest Kalwaria.
Nie osiąga się zbawienia bez przejścia przez burzliwe morze, które ustawicznie grozi utonięciem. Górą świętych jest Kalwaria. To z niej przechodzi się na inną górę, która nazywa się Tabor (Epist. I, s. 829). I.G.


Pobierz ppt "Fragmenty z książki „Dobrego dnia”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google