Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

od II połowy XX wieku Wykonał Bartosz Babicz Klasa II d

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "od II połowy XX wieku Wykonał Bartosz Babicz Klasa II d"— Zapis prezentacji:

1 od II połowy XX wieku Wykonał Bartosz Babicz Klasa II d
SZTUKA WSPÓŁCZESNA od II połowy XX wieku Wykonał Bartosz Babicz Klasa II d

2 WIELOBARWNOŚĆ WIELOKIERUNKOWOŚĆ
Wielobarwność i ciągłe poszukiwania formy i zmienność trendów to główne cechy sztuki współczesnej .     

3 SOCREALIZM Zaczął się rozwijać wraz z postępującą socjalizacją w krajach Europy Wschodniej. Celem było pokazanie sytuacji społeczeństwa za pomocą realistycznych środków artystycznych.

4 OP ART Zwany również optical art.
Artyści wykorzystywali w swoich pracach zjawisko iluzji optycznych(lata sześćdziesiąte i osiemdziesiąte), kolor głównie czarny i biały . Przykładem jest „ZEBRA” Victora Vaserrly'ego.

5 POP ART Źródłem inspiracji były zwyczajne przedmioty codziennego użytku. Przykładem jest puszka zupy pomidorowej Andy'ego Warhola.

6 MINIMALIZM Ideą było pozbycie się zbędnej otoczki i skupienie na czystej formie dzieła sztuki (proste formy, niezbędne środki plastyczne, duże płaszczyzny gładkiego koloru, wyraziste figury geometryczne). Przykładem jest dzieło Franka Stelli.

7 SZTUKA KONCEPTUALNA Nurt sztuki XX wieku zasadzający się na eksponowaniu samego procesu twórczego, To, co jest najważniejsze w dziele sztuki, to koncept, idea.

8 EKSPRESJONIZM ABSTRAKCYJNY
Powstał w Stanach Zjednoczonych w latach czterdziestych XX wieku, wpłynął na rozwój sztuki na całym świecie. Przykładem może być dzieło Jacksona Pollocka ,,Księżycowa kobieta''.

9 HIPERREALIZM Nazywany fotorealizmem, odwołujący się do fotografii .

10 STREET ART Pojawiał się na ścianach szarych budynków,
zapewniał powszechną dostępność . Dzieła Banksy'ego

11 Podumowanie Sztuka współczesna jest bardzo różnorodna i wielokierunkowa i na pewno oryginalna. Związana jest nie tylko z abstrakcyjnością , ale też stanowi często eksperyment. Nie można jej zamknąć w jednolitych formułach. Nie istnieją dla niej ograniczenia estetyczne i techniczne, gdyż artyści stosują rozmaite środki wyrazu. Może wywoływać sprzeczne reakcje, ale na pewno nierzadko zmusza do myślenia.


Pobierz ppt "od II połowy XX wieku Wykonał Bartosz Babicz Klasa II d"

Podobne prezentacje


Reklamy Google