Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program promocji kultury w przestrzeni miejskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program promocji kultury w przestrzeni miejskiej."— Zapis prezentacji:

1 program promocji kultury w przestrzeni miejskiej

2 Program promocji kultury w przestrzeni miejskiej realizowany jest we współpracy z Metrem Warszawskim. Od wiosny 2004 roku, w najruchliwszych miejscach Warszawy organizowane są wystawy sztuki współczesnej. Kolorowe plakaty, obrazy czy fotografie ozdabiają ściany Metra Warszawskiego, czyniąc Warszawę miastem ciekawszym i radosny, a jej mieszkańców bardziej wrażliwymi i otwartymi na świat. Wszystkie galerie są otwarte dla twórców i to tych znanych jak i młodych oraz amatorów. Są również otwarte dla swoich widzów. Tych przypadkowych jaki i tych stałych, zadomowionych. Niezwykłą cechą galerii pociąg do sztuki, jest to że łamią wszelkie granice czy bariery jakie można spotkać w klasycznych galeriach. U nas widz może stać się naszym artystom, a artysta widzem. pociąg do sztuki to swoisty dialog z wyobraźnią.

3 pociąg do sztuki jest swoistą wizytówką miasta, ale również i całej Polski, gdyż jest to jedyny tego typu projekt w całym kraju. Upowszechnia zapomnianą w Polsce sztukę publiczną, Uwrażliwia na otaczającą przestrzeń miejską, Porusza ważne problemy społeczne. Wspiera młodych i niezależnych twórców, umożliwiając im debiut w miejscu popularnym i często odwiedzanym. Szacuje się, iż metro przewozi dziennie około 350 tyś pasażerów.

4 Galeria pociąg do sztuki – Metro Wilanowska Galerie i projekty Galeria pociąg do sztuki – Metro Centrum Galeria pociąg do sztuki – Metro Świętokrzyska Galeria pociąg do sztuki – Metro Marymont – konkurs A19 Galeria pociąg do sztuki – domoteka, Centrum Wyposażenia Wnętrz w Parku Handlowym Targówek

5 Linia metra Miejsce działania: Metro Wilanowska Walking Art. Tour 2006

6 Linia metra Miejsce działania: Metro Wilanowska

7 Festiwal Tanga Argentyńskiego Miejsce działania: Metro Wilanowska

8 Miejsce działania: Metro Centrum Jarosław Jaworski

9 Miejsce działania: Metro Centrum Analogie Sylwia Kościk – Piwowar i Przemysław Piwowar

10 Miejsce działania: Metro Świętokrzyska Amulety 44

11 Stacja Świętokrzyska

12 Metro Marymont Karol Radziszewski Konkurs A19 dla studentów i absolwentów szkół artystycznych i projektowych w całej Polsce. Galeria A19 – największy obraz w stolicy. Galeria znajduje się na antresoli stacji Metro Marymont. W galerii zawsze prezentowany jest 1 obraz o wymiarach 35m długości i 3,45m wysokości.

13 Metro Marymont Piotr Wachowski

14 Metro Marymont Piotr Wachowski

15 domoteka Pracownia otwarta i galeria

16 domoteka Pracownia otwarta i galeria

17 domoteka Pracownia otwarta i galeria

18 Wystawy w pociągach Intercity Ekspozycje na korytarzu wagonów I klasy.

19 Dokumentacja dotychczas prezentowanych prac:


Pobierz ppt "Program promocji kultury w przestrzeni miejskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google